Polskie Radio
Section05
ministerstwo klimatu

Coraz liczniejsza koalicja popierająca inwestycje w gaz. Już 8 państw naciska na UE

Cypr dołączył do grupy ośmiu państw członkowskich, które chcą przekonać Komisję Europejską do inwestycji w technologie i infrastrukturę gazową. Inicjatorem powołania grupy jest Polska. Wiceszef KE Frans Timmermans powiedział, że gaz ziemny będzie odgrywał pewną rolę w transformacji Unii Europejskiej w kierunku neutralności klimatycznej.
Zobacz więcej na temat:  gaz ziemny energetyka paliwa alternatywne OZE Cypr ministerstwo klimatu

Ponad 20 mld zł do budżetu. Sprzedaż uprawnień do emisji gazów cieplarnianych daje dochody

Od początku aukcyjnej sprzedaży uprawnień do emisji gazów cieplarnianych do budżet państwa trafiło ok. 20,5 mld zł. Ministerstwo Klimatu szacuje, że w kolejnych 10 latach wpływy z mechanizmów w ramach EU ETS przekroczą 100 mld zł. To źródło środków na programy takie jak "Mój Prąd" czy niskoemisyjny transport.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Unia Europejska OZE ministerstwo klimatu

Ireneusz Zyska: dzięki rządom PiS Polska ma własną ścieżkę do neutralności klimatycznej

- Premier Mateusz Morawiecki - w przeciwieństwie do rządu Donalda Tuska - pokazał, że możemy uzyskać indywidualną ścieżkę pod względem neutralności klimatycznej. To dopiero rząd PiS przygotował programy modernizacyjne w zakresie efektywności energetycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA klimat emisja co2 Unia Europejska środowisko dwutlenek węgla energetyka ministerstwo klimatu Ryszard Gromadzki

Wiceminister klimatu: Gronkiewicz-Waltz zrezygnowała ze środków UE na budowę spalarni

- To informacja, która jeszcze nigdy nie była ujawniana. Hanna Gronkiewicz-Waltz jako prezydent Warszawy w pewnym momencie zrezygnowała ze środków Unii Europejskiej na budowę spalarni odpadów - ujawnił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu. - Ta inwestycja wtedy kosztowała zdecydowanie mniej, niż to jest w tej chwili proponowane Warszawie. Teraz to koszt ponad 1 mld zł - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka ministerstwo klimatu energia odnawialna Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa pandemia GOSPODARKA

Jacek Ozdoba: specustawa ws. koronawirusa nie stanowi zagrożenia dla praw człowieka

- Jeżeli istnieje możliwość zakażania innych osób tylko dlatego, że ktoś się zachowuje nieodpowiedzialnie, to środki penalizujące czy konsekwencje wobec takiego nosiciela wirusa są czymś naturalnym - powiedział wiceminister klimatu Jacek Ozdoba w Programie 1 Polskiego Radia. Odniósł się do specustawy ws. koronawirusa, która weszła już w życie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia Jacek Ozdoba ministerstwo klimatu Koronawirus w Polsce Piotr Gociek