Polskie Radio
Section05
mosty

Budowa mostu w Stalowej Woli. J. Kwieciński: to ważny obiekt

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że nowy most w Stalowej Woli będzie ważny nie tylko dla miasta, ale też dla okolicy. Na konferencji prasowej minister zapowiedział budowę przeprawy przez San. Obecnie projekt mostu przechodzi ocenę w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. - Jesteśmy bliscy zbudowania tego mostu - mówił minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Kwieciński Stalowa Wola mosty inwestycje

Ekspert: dzisiaj się nie buduje takich mostów jak w Genui

Wiedza i doświadczenie w budowie mostów jest o wiele większa niż 50, 60 lat temu. Prawdopodobieństwo takiej tragedii, jak ta w Genui, jest niewielkie. Ale nie niemożliwe - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl prof. Arkadiusz Madaj, kierownik Zakładu Budowy Mostów Politechniki Poznańskiej, współautor monografii "Budowa i utrzymanie mostów: wymagania techniczne, badania, naprawy".
Zobacz więcej na temat:  katastrofa budowlana mosty Włochy Europa TYLKO U NAS ŚWIAT

Świadkowie katastrofy w Genui: przez tragedią uderzył piorun

Włoska prasa cytuje osoby, które były świadkami zawalenia się wiaduktu w Genui. - Widziałem ludzi, którzy biegli w moim kierunku, byli bosi i przerażeni - powiedział dziennikowi "Corriere Della Sera" Alberto Lercari, kierowca, który cudem uniknął śmierci. Inni świadkowi mówią o potężnym piorunie, który uderzył w pylon wiaduktu tuż przed tragedią. 
Zobacz więcej na temat:  Włochy katastrofa budowlana ŚWIAT Europa mosty

Minister Jerzy Kwieciński o programie "Mosty dla Regionów"

Premier Mateusz Morawiecki podpisał program Mosty dla Regionów, który przewiduje rządowe wsparcie finansowe dla samorządów chcących budować nowe drogowe przeprawy przez rzeki. Jednocześnie rząd wskazał 21 takich inwestycji, które uważa za priorytetowe. W Polskim Radiu 24 na temat programu mówił Jerzy Kwieciński, minister infrastruktury i rozwoju. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Kwieciński Ministerstwo Rozwoju mosty