Polskie Radio
Section05
onet

700 tys. za przeprosiny w Onecie? Jarosław Kaczyński: sprawa niebywała i skandaliczna

Jarosław Kaczyński w rozmowie z TVP3 Gdańsk odniósł się do decyzji sądu ws. kosztów przeprosin na portalu Onet. Chodzi o kwotę przekraczającą 700 tys. zł. - Wyrok był inny, to było czterdzieści kilka tysięcy, dalsze wyroki wydawał Onet. Rzecz zupełnie niebywała i skandaliczna - stwierdził prezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Radosław Sikorski sąd Sąd Najwyższy sądownictwo onet

Rzecznik PiS w ostrych słowach komentuje wyrok dot. Jarosława Kaczyńskiego. "Nałożona kwota jest nieracjonalna"

- Decyzja sądu nakłada kwotę nieracjonalną i kompletnie nieadekwatną, nie przypominam sobie, by takie orzeczenia zapadały wcześniej, zwłaszcza, że postępowanie wciąż toczy się przed SN w związku ze skargą kasacyjną - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość onet Radosław Sikorski Rafał Bochenek

Polska Press żąda sprostowania od Onetu. Chodzi o oskarżenia o mobbing

Onet w artykule z wtorku, 26 lipca 2022 r., opisał domniemany mobbing w redakcji "Kuriera Lubelskiego" - dziennika wydawanego przez Polska Press Grupę. Jej rzecznik Wojciech Paczyński wydał teraz oświadczenie, w którym określił jako nieprawdziwe informacje zawarte w tekście. Teraz żąda sprostowania od Onetu i zagroził pozwem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media mobbing dziennikarstwo onet

Rafał Trzaskowski mówi o sobie, że był "dupiarzem". Internauci oburzeni: prezydent Warszawy jest prostakiem

W emitowanym przez portal Onet.pl podcaście "WojwódzkiKędzierski" gościł prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W czasie rozmowy wiceprzewodniczący PO - mówiąc o swojej młodości - określił siebie "dupiarzem", co na dodatek bardzo go rozbawiło. Komentujący wypowiedź włodarza stolicy nie zostawiają na nim suchej nitki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa media Rafał Trzaskowski kobieta onet Platforma Obywatelska społeczeństwo

Onet pisze o polskim antysemityzmie w rocznicę wyzwolenia Auschwitz. Historyk: to po prostu kłamstwo

- Kto jak kto, ale Niemcy i Austriacy najlepiej się znają na antysemityzmie. Zarzucanie nam czegokolwiek jest po prostu kłamstwem. Wiadomo, że wszędzie, gdzie jest przewaga jakiegoś narodu, różnych grup etnicznych zawsze będą chęci i niechęci wzajemne, z różnych powodów - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Gruszczyński, historyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA historia Polski II wojna światowa Niemcy Auschwitz Auschwitz rocznica antysemityzm onet Yad Vashem

Onet nie zwalnia tempa w atakach na rząd. Pereira: to oręż dla antyszczepionkowców

Najpierw było chwalenie Putina i jego sportowych umiejętności, teraz Onet publikuje listę nazwisk polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością, którzy mieli nie zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Jak zwraca uwagę publicysta Samuel Pereira, tekst Kamila Dziubki stał się "orężem dla antyszczepionkowców".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo onet szczepienia polityka Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19

"Sprawa jest szczegółowo analizowana". MON o rzekomym wycieku danych z wojska

"Sprawa jest szczegółowo analizowana przez służby. Trwa wyjaśnianie, czy doszło do wycieku oraz, czy ujawniony plik faktycznie został wytworzony w Siłach Zbrojnych RP" - przekazało w oficjalnym oświadczeniu Ministerstwo Obrony Narodowej, odnosząc się do publikacji portalu Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wyciek danych służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko Wojsko Polskie siły zbrojne cyberbezpieczeństwo onet

Szlachetna Paczka, ks. Stryczek i tekst Onetu. Ujawniono nowe informacje

Portal Onet.pl we wrześniu 2018 r. opublikował tekst o rzekomym mobbingu w "Szlachetnej Paczce". Po publikacji tego artykułu z funkcją prezesa Stowarzyszenia "Wiosna", po 17 latach, pożegnał się ks. Jacek Stryczek. Teraz okazuje się, że Janusz Schwertner, autor artykułu, nie zweryfikował informacji podanych przez swoje źródło, co udowodnił "Dziennik Polski". Ponadto sam autor w jednej ze swoich korespondencji przyznał się, że "świadomie zdecydował, by skupić się na źródle problemu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Szlachetna Paczka onet Jacek Stryczek

"Nieprawdziwe i nierzetelne informacje". ABW odpowiada na artykuł Onetu

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Krzysztof Wacławek poinformował, że "na portalu Onet.pl w artykule redaktora Mateusza Baczyńskiego pt. »Księgowa od terroryzmu. Zadziwiająca kariera Elizy Wójcik« zamieszczone zostały nieprawdziwe i nierzetelne informacje". "Redaktor nie dochował rzetelności dziennikarskiej, nie zweryfikował nawet ogólnodostępnych danych" - dodano.
Zobacz więcej na temat:  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW onet media fake news dziennikarstwo społeczeństwo POLSKA

Portal Onet.pl uderza w Straż Graniczną. Zdecydowana odpowiedź pograniczników

Wbrew informacjom przekazywanym w mediach, Straż Graniczna nie narzeka na brak funkcjonariuszy i ma się dobrze. - Przyjęliśmy najwięcej nowych pracowników, a przy tym najmniej osób odeszło - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Według przekazanych przez nią danych, od początku roku do września formacja wzbogaciła się o 345 nowych pracowników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica praca straż graniczna onet

"Nigdy nie pogodzę się z oskarżeniami o korupcję". Kukiz wysłał do Onetu pismo przedprocesowe

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz poinformował, że wysyła pismo przedprocesowe do redakcji Onetu, w którym domaga się zaniechania naruszania jego dobrego imienia. "Można mnie oskarżać o wiele rzeczy, ale nigdy nie pogodzę się z oskarżaniem mnie o korupcję, z którą przyszedłem walczyć" - podkreśla Kukiz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ustawa medialna polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 Sejm media onet

"Nieprawdziwe informacje". Premier o artykule Onetu na temat programu "Polskie Szwalnie"

- Skomentuję to bardzo prosto. To nieprawdziwe informacje, które zostały przedstawione przez jeden z portali - powiedział w czwartek w Białystoku premier Mateusz Morawiecki, komentując artykuł Onetu "Maseczkowy szmelc za 258 mln zł. Jak kierowca ojca premiera Morawieckiego rozłożył rządowy projekt »Polskie Szwalnie«".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media onet polityka COVID-19 Koronawirus w Polsce premier Mateusz Morawiecki maseczki

"Pieniądze na »Polskie Szwalnie« służyły ratowaniu życia". ARP protestuje przeciw manipulacjom Onetu

- Pieniądze na program "Polskie Szwalnie" służyły ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego oraz wsparciu przedsiębiorców i pracowników - oświadczyła w czwartek Agencja Rozwoju Przemysłu, odnosząc się do publikacji Onetu. Stanowczo sprzeciwiła się twierdzeniom, jakoby wyprodukowane maseczki były bezużyteczne
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo media Koronawirus w Polsce epidemia maseczki zdrowie pieniądze onet