Polskie Radio
Section05
onet

Daniel Olbrychski uderza w PiS i Kościół. "Wstydzę się"

- Związek Kościoła z tzw. tronem, z absolutnym złem, jakim w Polsce były ośmioletnie rządy PiS-u, wyrządził ogromną szkodę. Nie tylko wierzącym i niewierzącym obywatelom polskim, ale samemu Kościołowi - powiedział w rozmowie z Onetem Daniel Olbrychski. Nie szczędził też gorzkich słów prezydentowi Andrzejowi Dudzie.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Olbrychski społeczeństwo Kościół katolicki religia wiara onet POLSKA

Cenzura w Onecie? Portal opublikował, usunął i przywrócił artykuł o Karpińskim

Redaktorzy portalu Onet powołując się na ustalenia portalu tvp.info opublikowali w czwartek rano artykuł dotyczący "nowych przecieków z prokuratury" ws. afery śmieciowej z udziałem Włodzimierza Karpińskiego. Jednak po krótkim czasie publikacja została usunięta - zauważył portal tvp.info i dodał, że po tym, jak opisał tę sytuację, artykuł ponownie pojawił się na stronie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVPinfo onet Włodzimierz Karpiński cenzura

Michał Adamczyk reaguje na publikację Onetu i zapowiada pozew. "Opisane czyny nie miały miejsca"

Michał Adamczyk - dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zareagował na artykuł Onetu, w którym opisano sprawę sprzed ponad dwudziestu lat. "W związku z publikacją portalu Onet na mój temat, oświadczam, że czyny opisane w artykule nie miały miejsca" - napisał dziennikarz w oświadczeniu przesłanym portalowi wpolityce.pl. Dodał, że podjął w tej sprawie kroki prawne.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura media onet TVP POLSKA społeczeństwo

Onet ma kłopoty? PGZ zapowiada pozew o odszkodowanie w wys. 10 mln zł po serii teksów ws. Nitro-Chemu

W związku z uporczywym powtarzaniem nieprawd przez portal Onet, świadomym wprowadzaniem opinii publicznej w błąd i uderzaniem w dobre imię spółki Nitro-Chem, kierujemy sprawę do sądu - poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa. Sprawa dotyczy wywozu na nielegalne składowiska toksycznych odpadów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA odpady gospodarka odpadami Polska Grupa Zbrojeniowa onet media dziennikarstwo środowisko sądownictwo wizerunek przemysł GOSPODARKA

Artykuł Onetu o śmierci funkcjonariusza. KGP: autorzy złamali wszelkie zasady uczciwego dziennikarstwa

Komenda Główna Policji (KGP) w czwartek, kilka godzin po publikacji kontrowersyjnego artykułu Onetu, odniosła się do tekstu i wydała oświadczenie, w którym informuje, że jego autorzy "pominęli te fakty celowo, budując fałszywą narrację o sensacyjnym charakterze". Sam artykuł jest przykładem nieuczciwego dziennikarstwa "naruszającego zasady etyki zawodowej" - czytamy w oświadczeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska policja onet CBŚP dziennikarze społeczeństwo

PR24 Publicysta punktuje artykuł Onetu nt. karabinków Grot. "Używają wszelkich środków, by zohydzić nasz polski produkt"

- Karabinki to broń, którą zamawia się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, a jeden taki karabin w wersji dostępnej na rynku kosztuje ok. 10 tys. żłotych. Tutaj można doszukiwać się intencji autorów tego artykułu - wskazał w Polskim Radiu 24 Igor Szczęsnowicz z TVP.Info komentując doniesienia Onetu na temat karabinków Grot. - W tle tej historii, która z resztą została oprotestowana przez producenta i przez wojsko, są wielkie pieniądze - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Polska Grupa Zbrojeniowa wojsko armia media onet

"Wywołuje tyle samo pytań, co sugeruje odpowiedzi". Sabak o publikacji Onetu ws. karabinków Grot

- Jest wiele wątków w artykule Onetu, a temat jest złożony. Chętnie zapoznałabym się z dokumentem źródłowym. Zbieram informacje od strony ukraińskiej, jak Ukraińcy oceniają groty. Raczej dobrze, choć dostrzegają pewne mankamenty, co jest zrozumiałe. Każdy ma swoje preferencje, trudno jest dyskutować z indywidualnymi gustami - mówił w Polskim Radiu 24 Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl.        
Zobacz więcej na temat:  broń onet Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA