Polskie Radio
Section05
pomoc

Katar będzie nadzorować lotnisko w Kabulu? Trwa dyskusja z talibami

Katar będzie prawdopodobnie zarządzał w najbliższym czasie lotniskiem w Kabulu. Trwają rozmowy rządzących Afganistanem talibów z władzami bliskowschodniego emiratu na temat ewentualnego wznowienia ruchu lotniczego. Tymczasem do Afganistanu zaczyna już docierać pomoc humanitarna.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan Kabul samolot ONZ Katar Bliski Wschód agresja agresja na Afganistan pomoc Wojciech Cegielski

Mieszkańcy Słupska i amerykańscy żołnierze biegną na pomoc bezdomnym

W sobotę w Słupsku rozpocznie się VI Bieg Przełajowy im. chor. sztab. Tadeusza Kloskowskiego. Dystans sześciu kilometrów pokonywać będą nie tylko zapaleni biegacze, ale i amerykańscy żołnierze z bazy w Redzikowie, gdzie powstaje tarcza antyrakietowa. Środki uzyskane z charytatywnego biegu zostaną przekazane na środki higieny dla mężczyzn w kryzysie bezdomności, przebywających w Domu Brata Alberta.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo bieganie Słupsk bezdomność wojsko Stany Zjednoczone USA pomoc

Buda: słowa Gentiloniego nie są stanowiskiem Komisji Europejskiej

- Chciałbym przede wszystkim powiedzieć, że stanowisko prezentowane przez pana komisarza nie jest oficjalnym stanowiskiem w sprawie polskiego Krajowego Planu Odbudowy - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, odnosząc się do słów Paolo Gentiloniego. Unijny komisarz do spraw gospodarczych powiedział dziś, że KE wstrzymuje się z akceptacją KPO z powodu dyskusji o nadrzędności prawa unijnego w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Komisja Europejska Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej finanse pomoc finanse publiczne Bruksela polityka

"To troska o zdrowie i życie Polaków". Marlena Maląg o działaniach rządu w czasie pandemii

- Polska poradziła sobie z kryzysem, a dbanie o rodzinę nadal jest priorytetem rządu - powiedziała podczas pikniku rodzinnego w wielkopolskim Kotlinie minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg rodzina Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Polski Ład pomoc pomoc społeczna polityka społeczeństwo 1 września wielkopolskie

"Obowiązkiem władz Białorusi jest pomoc tym osobom". Porzucek o imigrantach na granicy

- Trudno oczekiwać od nas, żebyśmy przekraczali granicę i łamali zasady międzynarodowego prawa. Polska robi co może, nawet więcej niż powinna. Gdybyśmy przepuścili tych ludzi, to na naszą granicę ruszyłyby pewnie dziesiątki tysięcy kolejnych - mówił w Polskim Radia 24 Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś społeczeństwo pomoc straż graniczna

"Kolejne transporty są gotowe do wyjazdu". Prezes RARS o pomocy dla Białorusi

- Zostaliśmy zobowiązani przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, by dostarczyć pomoc znajdującym się po stronie białoruskiej migrantom. Zobowiązanie nie jest jednak do końca wykonalne, bo oznaczałoby transport przez granicę. Nie możemy tego zrobić bez zgody Białorusinów - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś pomoc granica straż graniczna relacje polsko-białoruskie POLSKA służby i bezpieczeństwo