Polskie Radio
Section05

Rosja

Czy Rosja pomogła Trumpowi wygrać wybory prezydenckie?

– Sprawa jest naprawdę niebagatelna – powiedział Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. Według CIA Rosja ingerowała w przebieg tegorocznych wyborów prezydenckich w USA, aby pomóc Donaldowi Trumpowi w odniesieniu zwycięstwa. Takie informacje podał dziennik „Washington Post”. Wiadomości te skomentowaliśmy w audycji „Świat w powiększeniu”.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump wybory prezydenckie w USA USA Marek Wałkuski CIA Hillary Clinton cyberprzestępczość

"25 lat temu rozpadł się ZSRR, ale nie system imperialny"

- Federacja Rosyjska ma ambicje, by dominować nie tylko w sferze byłego Związku Radzieckiego, ale też w Europie Środkowej. Wynikają one z tego, że rozpad ZSRR nie był ostateczny - mówił o rocznicy zawarcia układu białowieskiego dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Gościem programu Spojrzenie na Wschód był także białoruski politolog Paweł Usow.
Zobacz więcej na temat:  ZSRR Białoruś Ukraina Europa Środkowo-Wschodnia Europa Środkowa Maria Przełomiec Paweł Usow Paweł Kowal wnp.pl