Polskie Radio
Section05
rząd

Sawicki przeciw związkom partnerskim. "Autostrada do adopcji"

- Nie sądzę, by rozmowy kierownictwa Lewicy i PSL zmieniły decyzje w głosowaniach dużej części polityków PSL dotyczących związków partnerskich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł ludowców Marek Sawicki. Przyznał też, że nie poparłby ustawy o związkach partnerskich, bo jest to "autostrada do adopcji dzieci przez pary homoseksualne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Karol Surówka PSL polityka Marek Sawicki

POLSKIE RADIO 24 Biejat nie wyklucza wyjścia Lewicy z rządu. Decyzja wkrótce

- Będziemy podejmować decyzję, czy zostać w rządzie, czy nie, oraz czy, i w jakim kształcie, funkcjonować jako koalicja lewicowa - powiedziała w Polskim Radiu 24 wicemarszałkini Senatu z Nowej Lewicy Magdalena Biejat. - Decyzja, w jaki sposób będziemy ze sobą współpracować, zapadnie w ciągu najbliższych dni - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Biejat polityka lewica koalicja

Wojna o ziemniaki. Imperialistyczna stonka kontra Polska Ludowa

30 maja 1950 roku "Trybuna ludu" doniosła o nocnym desancie stonki ziemniaczanej z amerykańskich samolotów na pola NRD. Ale to widocznie było za mało dla demonicznych imperialistów. Już 1 czerwca w tej samej gazecie Ministerstwo Rolnictwa alarmowało, że Amerykanie zrzucili tony żarłocznych owadów nad Polską. Był to wstęp do jednego z największych czynów społecznych PRL, a zarazem początek kampanii propagandowej do dziś będącej symbolem absurdów poprzedniej epoki.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Stany Zjednoczone owady PRL rolnictwo rolnicy propaganda komunizm ziemniaki NRD samolot samoloty lotnictwo

Kolejna rekonstrukcja rządu? Sawicki wskazał, kiedy może nastąpić

- Spodziewam się, że tuż po eurowyborach będzie nieco głębsza rekonstrukcja rządu, bo już ten czas sprzątania po PiS-ie trzeba będzie zamknąć, a będzie potrzeba budowniczych, którzy będą realizowali program koalicji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Marek Sawicki, marszałek senior Sejmu X kadencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Marek Sawicki Karol Surówka POLSKA polityka rekonstrukcja rządu