Polskie Radio
Section05
Rzeszów

Ignacy Machowski - aktor tysiąca ról

5 lipca 1920 roku w Rzeszowie urodził się Ignacy Machowski. Był aktorem z krwi i kości, który naprawdę kochał to, czym się zajmował. Najlepiej świadczy o tym jego rozbudowany dorobek artystyczny, który obejmuje ponad tysiąc trzysta kreacji - w samym tylko Teatrze Polskiego Radia Machowski występował około sześćset razy. 
Zobacz więcej na temat:  FILM historia teatru historia Polski historia warszawy historia PRL kino Andrzej Wajda TEATR Teatr Polskiego Radia Warszawa Wrocław Krzysztof Machowski PRL

"Swoją Drogą" z wizytą w Rzeszowie. Festiwal Wschód Kultury i nie tylko

Wywiady z muzykami, m.in. Kasią Lins i członkami Ars Latrans Orchestra, rozmowa o sile przekazu, jaką mają w sobie murale, a także wizyta w niecodziennym Muzeum Dobranocek – to wszystko znalazło swoje miejsce w specjalnym, wyjazdowym wydaniu audycji "Swoją Drogą" z Rzeszowa. Dziennikarze radiowej Trójki udali się tam z okazji trwającego festiwalu Wschód Kultury.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Martyna Matwiejuk Wschód Kultury Festiwal Wschód Kultury Kasia Lins Ars Latrans Orchestra Kathia

WYBORY SAMORZĄDOWE Wybory samorządowe 2024. Kandydaci na prezydentów największych miast [LISTA]

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Ewentualna druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia. Prezentujemy listę kandydatów na włodarzy najważniejszych wojewódzkich polskich miast.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory 2024 polityka wybory samorządowe 2024 Kraków Łódź Warszawa Poznań Wrocław Gdańsk Katowice Szczecin Bydgoszcz Lublin Zielona Góra Opole Kielce Białystok Olsztyn regiony dolnośląskie śląskie opolskie małopolskie mazowieckie kujawsko-pomorskie zachodniopomorskie wielkopolskie świętokrzyskie lubelskie lubuskie pomorskie podkarpackie podlaskie warmińsko-mazurskie łódzkie kandydaci wybory samorządowe

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie na czas ferii zimowych

W sercu Rzeszowa, w pobliżu rynku, znajduje się Muzeum Dobranocek. To jedyna tego typu placówka w Polsce, która gromadzi unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, sięgając od najstarszych wieczornych emitowanych w pierwszym programie Telewizji Polskiej. To miejsce powstało dzięki pomysłowi Wojciecha Jamy, który przekazał swoje eksponaty jako dar dla przyszłych pokoleń. O szczegółach oferty dla dzieci na czas ferii opowiedziała Renata Cieplik - kustosz muzeum.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe muzeum kultura dla dzieci bajki dla dzieci radio dla dzieci

Rosjanie usiłują zastraszyć Polskę. Wskazują jedno z naszych lotnisk jako cel

Rosyjska propaganda usiłuje zastraszyć Polaków, wskazując jedno z naszych lotnisk jako cel ataku. Takie sugestie znalazły się w programie publicystycznym oficjalnej, rządowej telewizji. W ocenie rosyjskich komentatorów niezależnych, z którymi rozmawiało Polskie Radio, kremlowskim propagandystom chodzi o wywarcie presji na Polskę, aby ograniczyła swoje wsparcie dla Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2024 NATO wschodnia flanka NATO Rosja propaganda