Polskie Radio
Section05
Singapur

"Jesteśmy gotowi zaakceptować Chiny w roli mediatora". Kijów stawia jednak jeden warunek

W poniedziałek minister obrony Ołeksij Reznikow w wywiadzie dla singapurskiego dziennika "The Straits Times" powiedział, że "Ukraina jest gotowa zaakceptować Chiny w roli mediatora w procesie negocjacji, jednak tylko w przypadku, jeżeli Pekin skłoni Moskwę do wycofania wojsk ze wszystkich okupowanych przez nią ukraińskich terytoriów".
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Europa Władimir Putin wojna na Ukrainie wojna 2023 Singapur Chiny Ukraina Azja

Rolls-Royce pełen kwiatów. Model Orchid na specjalne zamówienie

To jedne z najbardziej luksusowych samochodów świata. W większości z nas wzbudzają zachwyt i poczucie pożądania (szczególnie gdy na rynku ukazuje się nowy, limitowany egzemplarz). Rolls-Royce proponuje samochód z kwiecistym wzornictwem. Jedyny egzemplarz storczykowej limuzyny trafił już do Singapuru.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody kierowca kierowcy rolls royce phantom Wielka Brytania pieniądze bogactwo limuzyna Singapur Polskie Radio kolekcjonowanie ŚWIAT

Wizyta wiceprezydent USA w Singapurze. Kamala Harris deklaruje wsparcie dla sojuszników w sporze z Chinami

Wiceprezydent USA Kamala Harris oskarżyła Chiny o "wymuszanie" i "zastraszanie". Podczas oficjalnej wizyty w Singapurze w ten sposób odniosła się do działalności Chin na Morzu Południowochińskim. Pekin uznaje większość jego akwenów za własne terytorium, mimo nierozwiązanych sporów terytorialnych z wieloma krajami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Ameryka USA Singapur Stany Zjednoczone

Singapur: dozór elektroniczny wobec przyjeżdżających do kraju i poddanych kwarantannie

Władze Singapuru wprowadziły możliwość dozoru elektronicznego osób, które po przyjeździe do tego kraju muszą przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Od 11 sierpnia elektroniczną bransoletkę, służącą do monitoringu miejsca pobytu, będą musiały nosić osoby odbywające kwarantannę w warunkach domowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus choroby zakaźne Azja Singapur COVID-19

Prestiżowy ranking państw, w których warto inwestować. Polska na podium

"The CEO Magazine" opublikował zestawienie 10 najlepszych państw do inwestowania. Polska zajęła w tym zestawieniu wysokie trzecie miejsce, a naszą gospodarkę wyprzedziły tylko Singapur i Wielka Brytania. - Pomimo wyzwań ekonomicznych wynikających z COVID-19 niektóre kraje wyróżniają się, jako obiecujące dla inwestorów - skomentowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT GOSPODARKA inwestycje POLSKA Singapur Wielka Brytania Georgette Mosbacher