Polskie Radio
Section05
smartfony

Życie bez mediów społecznościowych

Facebook, Instagram, TikTok i Twitter już na dobre zadomowiły się w naszej codzienności. Życie bez mediów społecznościowych – brzmi pięknie, a może dramatycznie? Jak rozpoznać u siebie objawy cyfrowego uzależnienia i nauczyć się higieny korzystania z internetu?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA społeczeństwo Michał Fedusio Michał Kowarski media społecznościowe social media Facebook Instagram twitter uzależnienia higiena smartfony portale społecznościowe portal społecznościowy psychologia detoks cyfryzacja internet

Jak budować relacje za pomocą gier?

Pojęcia "miłość", "piękno", "dobro" mogą dla każdego oznaczać coś innego. Różnice w rozumieniu tych samych słów pokazują, jak bardzo wszyscy się różnimy. Taki stan rzeczy nie ułatwia wzajemnej komunikacji, która jest podstawa tworzenia relacji. Z pomocą przychodzą gry z serii Mi JA MY się, które dają grającym narzędzia, dzięki którym mogą się oni komunikować tym samym językiem i łapać nić porozumienia. O tym, jak w nie grać, by wygrywać relacje, mówiły w audycji "Strefa Rodzica" twórczynie tych gier, Elżbieta Goślicka oraz Danuta Wilczarska-Szefarczyk.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców rodzicielstwo gry komputerowe radio bez reklam smartfony

Tańsze w produkcji baterie magnezowe zastąpią baterie litowo

Muzyka, nawigacja, informacje o korkach i utrudnieniach na drogach – wszystko to umila i ułatwia podróżowanie. Aby móc korzystać z tych funkcji, potrzebujemy jednak odpowiedniego sprzętu. Zapewnia nam to jedno, mieszczące się w kieszeni urządzenie.
Zobacz więcej na temat:  samochody technologie technologia ŚWIAT kierowcy motoryzacja Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca elektronika smartfon smartfony