Polskie Radio
Section05
sondaż

Rok w sondażach. "Polacy oczekują zmiany"

Po poprawie notowań PO jesienią 2014 r., preferencje wyborcze Polaków zmieniły się na korzyść PiS, który prowadzi w sondażach od maja br. - wynika z badań CBOS i TNS Polska. Daleko za nimi plasują się mniejsze ugrupowania - Zjednoczona Lewica, PSL, Nowoczesna czy partia KORWiN. - Polacy oczekują zmiany, więc oddalają się od PO, postrzeganej jako partia trwania - interpretuje te dane dr hab. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska polityka Prawo i Sprawiedliwość sondaż wybory parlamentarne wybory parlamentarne 2015

Sondaż NISEPI: wzrosły notowania Łukaszenki i Karatkiewicz

45 procent Białorusinów jest gotowa zagłosować na urzędującego szefa państwa Aleksandra Łukaszenkę w wyborach prezydenckich 11 października – takie wyniki przedstawia ośrodek NISEPI, mieszczący się na Litwie. Wyniki wrześniowego badania opublikowano w środę. Na kandydatkę części opozycji według tego badania głosowałoby 17,9 procent respondentów. Z tego badania, tylko teoretycznie co prawda, wynikałoby, że powinna odbyć się wówczas II tura wyborów.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś Rosja sondaż sondaże Ukraina