Polskie Radio
Section05

Trybunał Sprawiedliwości UE

Komentarz dnia: o opinii rzecznika generalnego TSUE i przesłuchaniu Bartłomieja Sienkiewicza

O opinii rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i odpowiedzi na pytania Sądu Najwyższego dotyczących wątpliwości, co do niezależności Izby Dyscyplinarnej, a także zeznaniach Bartłomieja Sienkiewicza (byłego ministra spraw wewnętrznych w rządzie PO-PSL) przed komisją śledczą ds. VAT rozmawiali: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska") i Tomasz Żółciak ("Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  polityka Nasz komentarz Henryk Szrubarz Adrian Stankowski Bartłomiej Sienkiewicz komisja śledcza Sąd Najwyższy

Wiceminister sprawiedliwości: orzeczeniu TSUE brakuje podstawy prawnej

- Rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczy sprawy, która nie należy do zakresu działania tego Trybunału - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski o wyroku TSUE wskazującym, że przepisy ws. przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego są sprzeczne z unijnym prawem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości

B. Wróblewski: orzeczenie TSUE nie wpłynie na reformę

– Oczekiwaliśmy takiego orzeczenia i dostosujemy się do niego. Nie zmienia to wiele, jeżeli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości, która jest i będzie kontynuowana – tak skomentował niekorzystny dla Polski wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. sądownictwa najwyższego poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Unia Europejska Bartłomiej Wróblewski Adam Szłapka Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna