Polskie Radio
Section05

wybory w Polsce

Poseł Lewicy drwi z narracji Tuska: czy jeśli tak wyjdzie w sondażach, to zacznie nas straszyć "tęczową zarazą"?

Anna Maria Żukowska odniosła się do ostatnich nagrań Donalda Tuska. Poseł Lewicy zapytała o wiarygodność przewodniczącego PO. - Pytanie, czy jeżeli coś Donaldowi wyjdzie w sondażach, to stwierdzi nagle, że tęczowa zaraza, która chodzi po polskich ulicach, powinna przestać niszczyć zdrową tkankę społeczną - powiedziała w programie "Mówiąc Wprost" portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska Anna Maria Żukowska imigranci w Europie POLSKA polityka

Tusk straszy legalnymi migrantami i posługuje się kłamstwem. Rzecznik PiS: Polacy wiedzą, że oszukuje pan celowo

- PiS wydał więcej zezwoleń na pobyt niż Francja i Niemcy razem wzięte - mówi w nagraniu lider PO Donald Tusk. Odpowiada mu rzecznik PiS Rafał Bochenek. - Donald Tusk brnie dalej w kłamstwo. Wydanych wiz pracowniczych jest o ok. 80 proc. mniej, niż pan kłamliwie podaje - podkreśla Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigranci w Europie Donald Tusk Rafał Bochenek Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Platforma Obywatelska

"To element zdrady stanu". Poseł PiS o blokowaniu dokumentu Lecha Kaczyńskiego przez Radosława Sikorskiego

- Słuchałam opinii, że to jest element zdrady stanu, dlatego że jest czymś karygodnym blokowanie dokumentów. Tutaj, obchodziło o to, że prośba prezydenta (Lecha Kaczyńskiego - przyp. red.) nie została zrealizowana - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Borowiak z PiS o notatce Radosława Sikorskiego z czasów, gdy był minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  polityka Prawo i Sprawiedliwość migracja

"Wie, że za chwilę są wybory". Przydacz o nagłej zmianie zdania Tuska ws. migrantów

- Donald Tusk wie, że za chwilę są wybory, wie, że większość Polaków chce żyć w bezpiecznej Polsce, więc akurat dzisiaj mówi, że nie będzie wpuszczał migrantów, tak jak kiedyś mówił, że nie będzie podwyższał wieku emerytalnego. Wiarygodność tego typu deklaracji jest mocno ograniczona - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz Donald Tusk wybory Katarzyna Gójska

Tusk straszy atakiem migrantów. Brudziński: wyborcy PO muszą dziś mieć "kisiel w głowach"

Szef sztabu PiS Joachim Brudziński, komentując nagranie lidera PO, stwierdził, że "wyborcy i miłośnicy Donalda Tuska muszą mieć »kisiel w głowach« po jego woltach". "Raz nazywa nielegalnych imigrantów biednymi ludźmi, to znów straszy Polaków niekontrolowanym napływem islamskich pracowników" - przypomniał.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja Prawo i Sprawiedliwość Joachim Brudziński POLSKA polityka

TYLKO U NAS 800+ podzieliło Trzecią Drogę. Wspólny start zagrożony?

Szymon Hołownia jest przeciwny waloryzacji świadczenia 500+ do kwoty 800 zł. Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że to dobry pomysł, ale tylko dla osób pracujących. Różnic między politykami Polski 2050 i PSL jest więcej. Czy to oznacza, że formacje, które tworzą tzw. Trzecią Drogę nie wytrwają razem do wyborów? 
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz opozycja Sejm 500+ 800+ POLSKA polityka Polska 2050 PSL