Polskie Radio
Section05

wybory w Polsce

PR24 Rezolucja PE ws. Polski. Karnowski: może służyć podważaniu wyniku wyborów, gdyby Tusk przegrał

- Nie ma u nas żadnego zagrożenia dla demokracji, to jest po prostu obrzydliwe kłamstwo. Nigdy nie było takiej wolności słowa jak w tej chwili - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski z "Sieci", komentując rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą wyborów w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk ŚWIAT Europa Parlament Europejski Michał Karnowski Mirosław Skowron

PR24 Kacper Płażyński: wiarygodność PE jest jak moralność pani Dulskiej

- Eva Kaili oraz Marc Tarabella przebywali do niedawna w tymczasowym areszcie. Ojciec byłej greckiej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego został złapany na gorącym uczynku, gdy wynosił z hotelu walizki pełne setek tysięcy euro. Tymczasem Kaili i Tarabella wrócili do PE i głosują za rezolucją atakującą Polskę - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski ŚWIAT korupcja OBWE Europa Polska w Unii Europejskiej Kacper Płażyński

Europosłowie opozycji za rezolucją PE ws. wyborów w Polsce. Kaleta: interesy innych krajów są dla nich ważniejsze

- Musimy to zapamiętać, to jest lista bezczelnego wstydu opozycji, która działa wbrew interesowi naszej ojczyzny. Nie zreformujemy tych ludzi, ale starajmy się zmienić ich wyborców, żeby nie popełnili więcej błędu, nie wybierali ludzi, którzy szkodzą Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski Europarlament OBWE ŚWIAT Europa opozycja

Trela o pakcie senackim: nie wiem dlaczego Biedroń wystosował taki komunikat, rozmowy są kontynuowane

- Rozmowy są trudne, ale one są kontynuowane. Wchodzimy w kluczowy moment tych rozmów. Nie wiem dlaczego Robert Biedroń wystosował taki komunikat - tak o pakcie senackim mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Trela, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Trela Krzysztof Świątek POLSKA polityka lewica Senat Prawo i Sprawiedliwość Robert Biedroń Sejm sondaże sondaż wybory opozycja

"Niestety, rozmowy zostały zerwane". Robert Biedroń o pakcie senackim

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń potwierdził w poniedziałek w programie "Tłit WP", że "niestety rozmowy dotyczące paktu senackiego zostały zerwane, ze względu na to, że jeden z liderów stwierdził, że sondaże innych ugrupowań opozycyjnych się zmieniły". Jak ujawnił, "lider jednej z partii opozycyjnych" zażądał więcej okręgów wyborczych dla swoich ludzi.
Zobacz więcej na temat:  opozycja wybory POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Sejm sondaże sondaż koalicja obywatelska Robert Biedroń

Polska awansuje do grupy G7? Jarosław Kaczyński: możemy być naprawdę bardzo znaczącym państwem

Program wyborczy PiS będzie z jednej strony diagnozował aktualną sytuację, a z drugiej - będzie podsumowywał nasze sukcesy i dokonania, a naprawdę było ich sporo - powiedział w wywiadzie dla portalu i.pl wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Nasz program będzie na kolejne osiem lat, bo potrzebujemy dłuższej perspektywy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński wybory parlamentarne społeczeństwo

Jarosław Kaczyński o listach wyborczych PiS: nie są jeszcze gotowe, to dosyć długi proces

Kształt pytania w referendum będzie dotyczył akceptacji polityki rządu, która zmierza do tego, by przeciwstawić się przymusowej relokacji nielegalnych migrantów - powiedział wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że listy wyborcze PiS nie są jeszcze gotowe, "to jest jeszcze dosyć długi proces".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość referendum wybory parlamentarne PiS

"Ruszamy w Polskę z wakacyjną inicjatywą spotkań na piknikach". Bochenek o nowej akcji PiS

Rzecznik PiS Rafał Bochenek powiedział w sobotę, że "Prawo i Sprawiedliwość rusza w sobotę w Polskę z wakacyjną inicjatywą spotkań z Polkami i Polakami na piknikach". - To nieco luźniejsza formuła, możliwość rozmów i dyskusji niekoniecznie w świetle kamer o oczekiwaniach naszych obywateli na przyszłość 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość rodzina społeczeństwo PiS Rafał Bochenek

SONDAŻ PiS zwiększa przewagę nad PO, wciąż mocna pozycja Konfederacji. Najnowszy sondaż

Z najnowszego badania poparcia dla partii politycznych pracowni Social Changes - wykonanego na zlecenie portalu wPolityce.pl - wynika, że chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. badanych, na KO chce oddać głos 30 proc., Konfederacja może liczyć na 14 proc., a Polskę 2050 wskazało 5 proc. badanych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka kampania wyborcza wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska PO opozycja PSL

Poseł Lewicy drwi z narracji Tuska: czy jeśli tak wyjdzie w sondażach, to zacznie nas straszyć "tęczową zarazą"?

Anna Maria Żukowska odniosła się do ostatnich nagrań Donalda Tuska. Poseł Lewicy zapytała o wiarygodność przewodniczącego PO. - Pytanie, czy jeżeli coś Donaldowi wyjdzie w sondażach, to stwierdzi nagle, że tęczowa zaraza, która chodzi po polskich ulicach, powinna przestać niszczyć zdrową tkankę społeczną - powiedziała w programie "Mówiąc Wprost" portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska Anna Maria Żukowska imigranci w Europie POLSKA polityka

Tusk straszy legalnymi migrantami i posługuje się kłamstwem. Rzecznik PiS: Polacy wiedzą, że oszukuje pan celowo

- PiS wydał więcej zezwoleń na pobyt niż Francja i Niemcy razem wzięte - mówi w nagraniu lider PO Donald Tusk. Odpowiada mu rzecznik PiS Rafał Bochenek. - Donald Tusk brnie dalej w kłamstwo. Wydanych wiz pracowniczych jest o ok. 80 proc. mniej, niż pan kłamliwie podaje - podkreśla Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigranci w Europie Donald Tusk Rafał Bochenek Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Platforma Obywatelska