Polskie Radio
Section05
zabawa

Familijny Piknik "Lata z Radiem". Tak bawiliśmy się w Uniejowie! [ZOBACZ WIDEO]

Słuchacze z Uniejowa - i nie tylko! - jeszcze długo będą wspominać Familijny Piknik Lata z Radiem, który odbył się w ich okolicy. - Na tym polega szybka jazda, żeby testować swoje umiejętności i możliwości samochodu - mówiła Wiktoria Jurczewska z Polskiego Radia Kierowców, która zapraszała do wspólnego driftowania. Także dziennikarze Programu 1 przygotowali wiele atrakcji dla naszych sympatyków. Zobaczcie sami.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem zdrowie zabawa dzieci słuch Uniejów

"Miniatury". Zabawa z interakcją w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Jak w każde wakacje Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu zaprasza najmłodszych do wzięcia udziału w wystawie "Interaktywny Plac Zabaw". Znajdują się tam autorskie struktury i aplikacje sieciowe Pawła Janickiego – prace wykorzystujące obraz z kamery oraz systemy detekcji ruchu i dźwięku, dzięki którym można tworzyć audiowizualne formy i swobodnie eksperymentować z muzyką i obrazem. Wydarzenie, którego tegoroczna odsłona nosi podtytuł "Miniatury", trwa od 26 lipca do 30 września.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Trójka Piotr Firan SZTUKA zabawa Wrocław przeglądarka internetowa aplikacja

Familijny Piknik Lata z Radiem. Fantastyczna zabawa ze słuchaczami w Tarnowie [ZOBACZ WIDEO]

Podczas wakacyjnej trasy "Lata z Radiem" odwiedzamy polskie miasta i bawimy się na Familijnych Piknikach. Pierwszym przystankiem tegorocznych spotkań ze słuchaczami Programu 1 Polskiego Radia był Tarnów. Fantastyczna atmosfera, wspólna zabawa z całymi rodzinami i świetna pogoda. Tak było w wielkim skrócie. Sprawdź, co działo się na pierwszym Familijnym Pikniku Lata z Radiem.
Zobacz więcej na temat:  Tarnów Lato z Radiem rodzina zabawa

"Tarnów jest wspaniały". Piotr Galus o wspólnej gimnastyce na Familijnym Pikniku

- Czuję się zaszczycony, że tarnowianie przyszli poćwiczyć ze mną i w końcu po tych dwóch latach w zamknięciu, kiedy wszyscy ćwiczyliśmy w domach, możemy spotkać się na Rynku i wspólnie zrobić gimnastykę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Galus, który zachęcał uczestników Familijnego Pikniku Lata z Radiem w Tarnowie do aktywności fizycznej.
Zobacz więcej na temat:  Tarnów Lato z Radiem rodzina zabawa

"Nieudana audycja" w Tarnowie. A może jednak udana"? [ZOBACZ WIDEO]

Podczas Familijnego Pikniku w Tarnowie młodzi słuchacze mogli wziąć udział w "Nieudanej audycji" dziecięcej stacji. - Pomyśleliśmy, że stworzymy audycję plenerową, która będzie pewnym przekrojem naszej codziennej pracy przez siedem dni w tygodniu i 24 godziny na dobę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbyszek Kozłowski z Polskiego Radia Dzieciom. Czy udało się?
Zobacz więcej na temat:  Tarnów Lato z Radiem rodzina zabawa

Domokrążna sieć kontaktów. Życie ulicy kiedyś i dziś

Po czasie lockdownu, kiedy nasze życie ograniczały pandemiczne obostrzenia, znów wyszliśmy na ulice. Siedzimy przed kawiarniami (w mieście) lub na przydomowych ławeczkach (na wsi), spacerujemy i spotykamy się, czy to ze znajomymi, czy to z zupełnie nieznanymi nam ludźmi. Jak owo życie ulicy wyglądało dawniej? Prowadząca "Klub Trójki" Monika Małkowska zapytała o nie Grzegorza Sieczkowskiego, historyka, publicystę, autora programów w TVP Historia oraz książek.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Małkowska Klub Trójki społeczeństwo pandemia zabawa miasto orkiestra