Polskie Radio
Section05

zapowiedzi artykuły jedynka

Odkryć własne piękno. Zaprosiliśmy na reportaż "Nie bój się być piękną" Katarzyny Wolnik-Sayny

Która kobieta nie chciałaby choć raz wyglądać jak z okładki żurnala? Makijażystka Agnieszka Noska prowadzi warsztaty i dokonuje metamorfoz. Dzięki nim kobiety w dojrzałym wieku mogą dostrzec swoje piękno. Ale przecież nie chodzi tylko o wygląd. To prawdziwa terapia. Pewność siebie, zdobyta podczas warsztatów, zostaje na długo. Reportaż "Nie bój się być piękną" Katarzyny Wolnik-Sayny, który powstał dla Radia Szczecin.
Zobacz więcej na temat: 

"Lee. Na własne oczy". Edelman: zdjęcia Lee Miller są punktem wyjścia, jej historia - jądrem

- Wiedzieliśmy, że będziemy musieli się ze zdjęciami Lee Miller jakoś skonfrontować, ale zafascynowała nas sama jej postać - powiedział w audycji "Spotkanie z..." światowej sławy operator filmowy Paweł Edelman, który pracował nad filmem pt. "Lee. Na własne oczy" w reżyserii Ellen Kuras z Kate Winslet. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Paweł Edelman FILM kino korespondent wojenny

Stanisława Celińska o życiowych rolach i najnowszej płycie

Stworzyła wiele ról na deskach warszawskich teatrów, ale także w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. W serialu radiowym "Matysiakowie" występuje już od ponad pół wieku. Gościnią Zbigniewa Krajewskiego w audycji z cyklu "Czas pogody" była aktorka i wokalistka Stanisława Celińska, która opowiadała o swojej twórczości, życiu osobistym i najnowszej płycie. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Stanisława Celińska Teatr Polskiego Radia aktorstwo piosenka MUZYKA Ryszarda Hanin TEATR

Wrzesień 1939 roku. Czy Polska mogła się obronić?

85 lat temu, 1 września 1939 roku o świcie wojska niemieckie zaatakowały Polskę. Tak rozpoczęła się II wojna światowa, największy i najkrwawszy konflikt w historii. Czy politycy i wojskowi stanęli na wysokości zadania? Czy Polska mogła się obronić? Jakie lekcje płyną dla nas z tego, co działo się 85 lat temu? 
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Kalinowski historia Polski II wojna światowa Armia Czerwona Adolf Hitler Niemcy kampania wrześniowa 1939

Bałtyk się ogrzewa. Czy możemy przeciwdziałać zmianom?

Podnoszenie poziomu morza, wzrost intensywności ekstremalnych zjawisk pogodowych czy skokowe zmiany odczynu pH wody, która może stać się toksyczna dla wrażliwych organizmów. O konsekwencjach wzrostu temperatury wód Bałtyku opowiadał w "Eurece" dr Artur Skowronek z Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Domoradzki Morze Bałtyckie ekologia ekosystem zmiany klimatyczne Ocean Atlantycki woda infografika NAUKA