X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
zjednoczona prawica

Zmiany w rządzie? "Rozważano dwa warianty"

Prawie cztery godziny trwało spotkanie kierownictw partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy, które poświęcone miało być m.in. rekonstrukcji rządu. Wiceprezes PiS Adam Lipiński powiedział, że przebiegało "w bardzo dobrej atmosferze". Nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów. Nie wiadomo, czy zapadły jakiekolwiek decyzje dotyczące zmian w rządzie. O spotkaniu i planowanej rekonstrukcji mówił w audycji Północ-Południe Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Adrian Stankowski Adam Lipiński

Nowa partia Gowina. "Walczy o polityczną podmiotowość"

Porozumienie to nowa nazwa partii Jarosława Gowina. Jesteśmy dobrym zespołem, który ma selekcjonera ze strategiczną wizją, ostrych napastników i solidną defensywę; ta drużyna jest otwarta na wszystkich, dołączcie - apelował Gowin podczas sobotniego kongresu ugrupowania. O politycznych szansach nowego projektu wicepremiera mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Sławomir Sowiński z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa PiS Jarosław Gowin zjednoczona prawica

Porozumienie, czyli nowa partia Jarosława Gowina

Jarosław Gowin, lider nowej partii zapewnia o kontynuacji konsekwentnej pracy na rzecz zmiany Polski. Nowe ugrupowanie Jarosława Gowina ma nazwę „Porozumienie”, o czym poinformował lider ugrupowania na zorganizowanej na stadionie PGE Narodowym Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. O nowej partii Jarosława Gowina mówił w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji FIBRE oraz Marcin Makowski, dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy” i "Wirtualnej Polski".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska PiS zjednoczona prawica

Konwencja prawicy. List Jarosława Kaczyńskiego

By stanął gmach wyśnionej przez nas Rzeczypospolitej, musimy wygrać kolejne wybory - samorządowe, parlamentarne i prezydenckie; te przyszłe zwycięstwa bardzo potrzebują naszej jedności - napisał do uczestników sobotniej konwencji prawicy, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego list odczytał szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Wydarzenie komentowali na antenie PR24 Michał Kolanko (Rzeczpospolita) i Jacek Karnowski (Sieci Prawdy).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica

Gowin do Kaczyńskiego: mamy zaufanie do pana przywództwa

Nie zawsze się zgadzamy, ale mamy zaufanie do pańskiego przywództwa; liczymy, że dzięki niemu druga część kadencji będzie obfitować w jeszcze większe sukcesy - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Na PGE Narodowym w Warszawie ogłosił powstanie nowej partii - "Porozumienie", w skład której weszło jego dotychczasowe ugrupowanie - Polska Razem, Republikanie, a także inne stowarzyszenia o charakterze prawicowym.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica

Prezes PIS: idziemy naszą drogą w pełnej jedności

- Konferencja PiS z udziałem liderów obozu Zjednoczonej Prawicy służyła pokazaniu konsolidacji obozu prawicowego, który znajduje się przed dwoma bardzo ważnymi wydarzeniami – przed zapowiadaną rekonstrukcją rządu, która ma nastąpić w listopadzie i reformą sądownictwa – powiedział w audycji Północ – Południe politolog dr Andrzej Anusz. O wystąpieniu liderów Zjednoczonej Prawicy i kongresie Platformy Obywatelskiej mówił także politolog prof. Kazimierz Kik.
Zobacz więcej na temat:  PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro Jarosław Gowin zjednoczona prawica

Wystąpienie liderów Zjednoczonej Prawicy. Komentarze

- Oświadczenie liderów Zjednoczonej Prawicy było obliczone na demonstrację pewnego rodzaju koalicyjności obozu dobrej zmiany i tego, że Zjednoczona Prawica ma ofertę dla różnych wyborców, także wyborców centrowych – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Sławomir Sowiński z UKSW. Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina komentowali także Marcin Makowski z Do Rzeczy, Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność, Dariusz Standerski z Fundacji Kaleckiego i publicysta Paweł Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica dobra zmiana

Debata Dnia o transferach w polskiej polityce

- Od jakiegoś czasu dyskutuje się o łapance jeśli chodzi o transfery poselskie. Szukane są osoby wśród ludowców, w Kukiz’15. Każdy w Zjednoczonej Prawicy ma ku temu swój powód – powiedział w Debacie Dnia Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". W audycji uczestniczył także Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  PSL zjednoczona prawica PiS Prawo i Sprawiedliwość Andżelika Możdżanowska Sejm

"Jarosław Gowin ewidentnie chce wzmocnić swoją pozycję"

„Wkrótce koalicja rządowa się poszerzy. Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, które będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy” - powiedział we wtorek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Polska Razem PiS zjednoczona prawica Andrzej Anusz