Polskie Radio
Section05
500+

M. Kowalski: notowania R. Trzaskowskiego mogą tylko spadać

- Rafał Trzaskowski jest w takim momencie, że czego by nie zrobił, nie może poprawić swoich notowań. Te notowania mogą tylko spadać. Nie ma żadnego pomysłu na zarządzanie Warszawą. Widać, że to miasto jest niefunkcjonalne - powiedział w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, działacz polityczny. 
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Rafał Trzaskowski 500+ Lewica Razem SLD Konfederacja Janusz Korwin-Mikke Marian Kowalski Michał Rachoń

Warszawski ratusz nie ma pieniędzy na 500+? "To sianie zamętu"

Według Rafała Trzaskowskiego brakuje pieniędzy na wypłaty 500+ w stolicy. Prezydent Warszawy zaapelował o zwiększenie środków rządowych na ten cel. Jednak, jak twierdzi strona rządowa, pieniądze zostały wypłacone, tylko ratusz nie dostarcza ich rodzinom. – To intencjonalne tworzenie zamętu przez Trzaskowskiego – komentuje Konstanty Radziwiłł, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa Rafał Trzaskowski 500+

Problemy z 500+ w Warszawie. Stolica opóźnia wypłaty świadczeń

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwróciło się do prezydenta Warszawy z prośbą o wypłatę wszystkich należnych świadczeń z programu Rodzina 500+ jeszcze w tym miesiącu - poinformowało kierownictwo resortu. Pismo to wynik "niepokojących informacji od mieszkańców Warszawy, uprawnionych do świadczenia wychowawczego".
Zobacz więcej na temat:  500+ pomoc społeczna Ministerstwo Rodziny Warszawa Rafał Trzaskowski POLSKA

Stanisław Szwed: jesteśmy partią wiarygodną

- Nie ma lepszych rozwiązań, jak zapewnienie opieki w miejscu, w którym się mieszka oraz wspomagania tych ludzi, którzy opiekują się osobami, które tej pomocy najbardziej oczekują - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Prawo i Sprawiedliwość PiS Rodzina 500+ 500+ program 500+

Pakiet dla przedsiębiorców. Zobacz, co proponuje PiS

Prawo i Sprawiedliwość wierzy w polskich przedsiębiorców - deklaruje premier Mateusz Morawiecki i zapowiada wprowadzenie kolejnych ulg dla firm. Szef rządu na poświęconej gospodarce konwencji PiS w Katowicach zaprezentował "Pakiet dla przedsiębiorców", na który składa się pięć proponowanych zmian, zmniejszających obciążenia dla biznesu. Co się na niego składa?
Zobacz więcej na temat:  konwencja PiS w Katowicach konwencje PiS Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki przedsiębiorca ZUS 500+ inwestycje

Stanisław Szwed: program 500+ to nas duży wspólny sukces

- Najważniejsze jest to, że na politykę rodzinną będziemy wydawać 4 proc. PKB. W stosunku do 2015 roku to gigantyczny wzrost, ponieważ wtedy było to 1,7 proc. - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Prawo i Sprawiedliwość PiS Rodzina 500+ 500+ płaca minimalna program 500+