Meghan i Harry opuszczają brytyjski dwór. Czy to wydarzenie historyczne?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 20:41
- Nie wyolbrzymiałbym wagi tego wydarzenia. To będzie zapewne ważny precedens dla rodziny królewskiej, ale z punktu widzenia politycznego czy ustrojowego jest to drugorzędna rzecz - mówił w Programie 2 Polskiego Radia dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • Dr Przemysław Biskup o opuszczeniu brytyjskiego dworu przez Meghan i Harry'ego (Puls świata/Dwójka)
Księżna Meghan i książę Harry
Księżna Meghan i książę HarryFoto: Shutterstock/Twocoms

W ostatnim tygodniu brytyjska para książęca Sussex, księżna Meghan i książę Harry, wydała komunikat, że zamierzają wycofać się z obowiązków w ramach rodziny królewskiej i podzielić czas między Amerykę Północną a Wyspy Brytyjskie. Na wezwanie Elżbiety II, w królewskiej posiadłości w Sandringham House, zorganizowano spotkanie w sprawie dalszej przyszłości pary.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Adrian Bąk

Gość: dr Przemysław Biskup (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 13.01.2019

Godzina emisji: 16.45

am

Czytaj także

Ameryko, ratuj królową! Ile prawdy w "The Crown"?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 08:00
Czy księżniczka Małgorzata, siostra Elżbiety II, rzeczywiście tak oczarowała prezydenta USA podczas kolacji w Białym Domu, że zapewniła Wielkiej Brytanii wielomilionowe wsparcie finansowe? Tak przedstawia to serial Netflixa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmy i seriale historyczne. Podsumowanie roku 2019

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 08:00
Ponad sto dwadzieścia odcinków, dziewięć filmów, pięć królowych, trzech Piłsudskich, dwa gangi, jedna caryca, do tego garść rycerzy i żołnierzy obu wojen światowych... A to nie wszystko. Przedstawiamy subiektywny wybór najciekawszych produkcji filmowych opartych na wydarzeniach historycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa rola Harry'ego i Meghan. "Rozmowy przebiegają dobrze, szybko się zakończą"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 00:15
Rozmowy na temat przyszłej roli brytyjskiego księcia Harry'ego i księżnej Meghan przebiegają dobrze i mogą się zakończyć "raczej wcześniej niż później" - podała w sobotę brytyjska agencja PA, powołując się na źródła w pałacu królewskim.
rozwiń zwiń