Polskie Radio
Section05
Agata Kasprolewicz

Ekspert: Donald Trump jest za większymi wydatkami na armię

- Przez wiele lat Amerykanie tak naprawdę cięli wydatki na zbrojenia i wszystkie rodzaje sił zbrojnych i mówili, że są na krawędzi swoich możliwości operacyjnych - powiedział na antenie Jedynki Juliusz Sabak. Ekspert portalu Defence24 mówił o uchwale senatu USA, który zatwierdził rekordowo wysoki budżet Pentagonu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata Agata Kasprolewicz Maciej Jastrzębski Aleksander Sołżenicyn Rosja USA armia Pentagon Zimbabwe Afryka

Szczyt Trump-Putin w Helsinkach szczytem dezorientacji?

- To nie było znowu aż tak dziwne spotkanie, jeśli weźmie się pod uwagę wcześniejsze kontakty prezydenta Trumpa z przywódcami niedemokratycznymi. Kilku szczegółów zresztą się dowiedzieliśmy. Zapewne rzeczywiście tak było, że rozmawiali np. o Syrii i rozbrojeniu nuklearnym - mówił w Dwójce Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja ŚWIAT Helsinki Jerzy Haszczyński Rzeczpospolita Agata Kasprolewicz Michał Żakowski Dwójka

Ekspert: Donald Trump wyróżnia Polskę nie bez powodu

Prezydent USA Donald Trump wyraził zadowolenie z wyników szczytu NATO. Zaznaczył, że kraje zobowiązały się do zwiększenia wydatków na obronność. Podkreślił jednocześnie, że wierzy w NATO, a zobowiązanie USA na rzecz Sojuszu pozostaje bardzo silne. Jak ważne znaczenie, z punktu widzenia Polski, mają uzgodnienia w Brukseli, mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cielma, redaktor naczelny "Nowej Techniki Wojskowej".
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump POLSKA NATO szczyt NATO Agata Kasprolewicz