Polskie Radio
Section05
Agnieszka Kamińska

Prezes Polskiego Radia: Nagrody Mediów Publicznych to duma

W Warszawie ogłoszono nominacje do Nagród Mediów Publicznych 2022. W kategorii Muzyka, w której nagrodę przyznaje Polskie Radio, nominowani zostali: dyrygent Łukasz Borowicz, wokalistka Renata Przemyk oraz kompozytor i multiinstrumentalista Marcin Pospieszalski. - Jestem dumna, że Polskie Radio kolejny raz może taką nagrodę przyznać - mówiła prezes Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA Agnieszka Kamińska Nagrody Mediów Publicznych 2022 Polskie Radio media publiczne społeczeństwo

Znamy zwycięzców rankingu Polskiego Radia "Lubię, bo polskie 2022"

W piątek, 25 listopada, w Trójkowej audycji ekonomicznej "Winien i ma", zostali ogłoszeni zwycięzcy rankingu Polskiego Radia "Lubię, bo polskie 2022". Ranking ma promować polskie produkty i usługi oraz wspierać rodzime firmy i edukować słuchaczy publicznego nadawcy, w jaki sposób kupowanie polskich produktów i korzystanie z usług krajowych przedsiębiorców wpływają na koniunkturę naszej gospodarki. Laureatami tegorocznego konkursu zostały: Orlen Południe S.A., Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", Fabryka Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o. oraz Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL-WZM" w Warszawie S.A. Finaliści odebrali nagrody podczas uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie Polskiego Radia S.A.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU Agnieszka Kamińska Wojciech Surmacz lubię bo polskie Trójka

Państwowa Inspekcja Drogowa obchodzi 20-lecie. Polskie Radio wyróżnione tytułem "Partnera bezpieczeństwa ITD"

Polskie Radio zostało "Partnerem bezpieczeństwa ITD". Prezes publicznego nadawcy Agnieszka Kamińska odebrała nagrodę z rąk głównego inspektora transportu drogowego Alvina Gajadhura podczas uroczystości 20-lecia Inspekcji Transportu Drogowego. Alvin Gajadhur podkreślił, że Agnieszka Kamińska jest pierwszą prezes Polskiego Radia, dzięki której można swobodnie edukować o bezpieczeństwie na drogach. 
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Pieśniewski Patryk Michalski Alvin Gajadhur Andrzej Adamczyk Agnieszka Kamińska

Prezes Agnieszka Kamińska o statuetce ITD: Nagroda za misję

- Podkreślamy, jak ważne jest bezpieczeństwo drogowe, ale też mówimy dużo o powstających drogach, o planach infrastrukturalnych, i to wszystko znalazło dzisiaj swego rodzaju finał w postaci tej statuetki - powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, odnosząc się do uhonorowania publicznego nadawcy specjalnym wyróżnieniem Inspekcji Transportu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze Agnieszka Kamińska Polskie Radio Główny Inspektorat Transportu Drogowego kierowca kierowcy społeczeństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

20 lat ITD. Wyróżnienie dla Polskiego Radia

Polskie Radio zostało "Partnerem bezpieczeństwa ITD". Główny inspektor transportu drogowego wręczył prezes publicznego nadawcy nagrodę podczas uroczystości 20-lecia Inspekcji Transportu Drogowego. Agnieszka Kamińska zapowiedziała dalszą udaną współpracę z instytucją.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Agnieszka Kamińska Główny Inspektorat Transportu Drogowego służby i bezpieczeństwo kierowca kierowcy Alvin Gajadhur bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

Setki milionów złotych wynoszą straty Polskiego Radia w wyniku wojny

Przed rokiem prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odsłoniła tablicę upamiętniającą pracowników PR, którzy aż do 30 września 1939 roku nadawali program radiowy. Dzisiaj powraca również kwestia strat, jakich Polskie Radio doznało w czasie II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka II wojna światowa historia Polski Arkadiusz Mularczyk Agnieszka Kamińska okupacja niemiecka Bez Przedawnienia

Prezes Polskiego Radia: to wielkie święto mediów publicznych

- Festiwal "Dwa Teatry" to wielkie święto mediów publicznych, Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, bo tylko w tych mediach - właśnie publicznych - są takie dzieła sztuki, jak spektakle czy słuchowiska - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. - Ci, którzy są spragnieni wysokiej sztuki, a ewidentnie te spektakle i te słuchowiska, których mieliśmy wielką przyjemność wysłuchać i obejrzeć, tego dowodzą, że sztuka dramaturgiczna w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie i dzięki mediom publicznym jest do niej powszechny dostęp - dodaje. 
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2022 Dwa Teatry Polskie Radio Agnieszka Kamińska

"Wielkie święto mediów publicznych". Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o Festiwalu "Dwa Teatry"

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że festiwal "Dwa Teatry", który już po raz drugi odbył się w Zamościu, to wielkie święto mediów publicznych. W konkursie w tym roku rywalizowało 19 realizacji radiowych oraz 12 produkcji telewizyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA TEATR Dwa Teatry 2022 Teatr Polskiego Radia Agnieszka Kamińska W POLSKIM RADIU Zamość

Festiwal "Dwa Teatry" 2022. Zwyciężył… Sofokles!

W Zamościu zakończyło się święto teatru, czyli 21. Festiwal "Dwa Teatry". Najlepsze słuchowiska radiowe i teatry telewizji rywalizowały o palmę pierwszeństwa. Każdego roku Festiwal potwierdza, że teatr nie umiera. Przeciwnie – ma się świetnie. W tym roku zarówno nagrodę za najlepszy spektakl telewizyjny, jak i radiowy otrzymały dzieła inspirowane tragedią Sofoklesa o Królu Edypie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Klub Trójki Magdalena Drohomirecka Dwa Teatry 2022 Dwa Teatry Zamość KULTURA Ewa Dałkowska TEATR Janusz Kukuła Agnieszka Kamińska Andrzej Mastalerz

"Twoje bezpieczne wakacje". Rozstrzygnięto konkurs dla uczniów szkół podstawowych

W Warszawie rozstrzygnięto konkurs "Twoje bezpieczne wakacje". Uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych w opowiadaniach i bajkach odpowiadali na pytanie, jak zachować bezpieczeństwo podczas nadchodzących dwóch miesięcy wypoczynku. Honorowy patronat nad projektem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. W konferencji wzięli również udział prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz minister edukacji Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  wakacje bezpieczeństwo dzieci Agata Kornhauser-Duda Agnieszka Kamińska Przemysław Czarnek społeczeństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

Agnieszka Kamińska: Polskie Radio od początku bandyckiej napaści Rosji pomaga Ukrainie

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że Polskie Radio od początku bandyckiej napaści Rosji pomaga Ukrainie i Ukraińcom. W Studiu Koncertowym PR prezes Kamińska otworzyła koncert "To, co najpiękniejsze - Dzieciom", który kończy zbiórkę pieniędzy na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie dzieci pomoc koncert pieniądze Agnieszka Kamińska Polskie Radio

Agnieszka Kamińska: Polskie Radio od początku bandyckiej napaści Rosji pomaga Ukrainie

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że Polskie Radio od początku bandyckiej napaści Rosji pomaga Ukrainie i Ukraińcom. W Studiu Koncertowym PR prezes Kamińska otworzyła koncert "To, co najpiękniejsze - Dzieciom", który kończy zbiórkę pieniędzy na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio wojna na Ukrainie dzieci pomoc koncert pieniądze Agnieszka Kamińska POLSKA społeczeństwo