Polskie Radio
Section05
Mariusz Pieśniewski

Wręczono nagrody BohaterON. "Historia dobrze opowiedziana jest interesująca"

- Nagroda BohaterON ma zachęcać innych do podejmowania się realizacji projektów, które opowiedzą o historii Polski XX wieku – choć pięknej, to jednak trudnej. Abyśmy sami opowiadali naszą historię i by nikt tego nie robił za nas - mówiła przewodnicząca komitetu organizacyjnego kampanii BohaterON Agnieszka Łesiuk-Krajewska.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Mariusz Pieśniewski Powstanie Warszawskie historia Polski

75 lat temu powstało zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość"

2 września 1945 roku powstała "Wolność i Niezawisłość" – organizacja, która sprzeciwiała się komunistycznej dominacji oraz obecności Armii Czerwonej i NKWD na terenie Polski. Jej członkowie przez lata byli przez władze i propagandę nazywani "bandytami" i "zdrajcami".
Zobacz więcej na temat:  Wolność i Niezawisłość Żołnierze Wyklęci Andrzej Duda Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Mariusz Pieśniewski Jan Rzepecki Michał Migała NKWD Instytut Pamięci Narodowej Lech Kaczyński

"Andrzej Gwiazda jest prawdziwym twórcą idei Solidarności"

- Jest Pan z całą pewnością tak godnym laureatem Nagrody imienia Pana Prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego jak mało kto - tymi słowami prezydent Andrzej Duda zakończył wystąpienie na uroczystej gali, podczas której legendarny działacz opozycji Andrzej Gwiazda odebrał wyróżnienie z rąk Marty Kaczyńskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Frątczak Mariusz Pieśniewski Andrzej Gwiazda Andrzej Duda Lech Kaczyński opozycja demokratyczna Solidarność KOR

Ubezpieczenie zdrowotne. Uważaj, co podpisujesz

Mieszkający w małej miejscowości pod Końskimi pan Marek czuje się oszukany przez ubezpieczyciela. Dwa lata temu wziął kredyt, a wraz z nim podpisał umowę ubezpieczenia. W razie choroby lub śmierci towarzystwo ubezpieczeniowe miało spłacić jego dług. Jednak, kiedy po roku dostał zawału, ubezpieczyciel stwierdził, że polisa tego nie obejmuje.
Zobacz więcej na temat:  kredyt Mariusz Pieśniewski ubezpieczenia ubezpieczenie zdrowotne