Polskie Radio
Section05
Aleksander Grad

Miliony na kontraktach ze spółkami Skarbu Państwa. CBA prześwietla spółki związane z Aleksandrem Gradem

- Spółki związane z byłym ministrem Donalda Tuska już za rządów Zjednoczonej Prawicy zarobiły miliony na kontraktach z państwowymi spółkami energetycznymi. Śledczy sprawdzają, czy w latach 2016–2017 przy ich zawieraniu nie dochodziło do korupcji i nieuczciwej konkurencji – pisze tygodnik "Gazeta Polska" w środowym wydaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pieniądze prawo korupcja przetarg Aleksander Grad GOSPODARKA

Plany sprzedaży Lotosu Rosjanom. Obajtek nie szczędzi mocnych słów pod adresem Tuska. "Skandal"

Szef PKN Orlen opublikował - do tej pory zastrzeżone - dokumenty z 2011 roku, potwierdzające plany sprzedaży Lotosu. Wówczas Ministerstwo Skarbu Państwa pod kierownictwem koalicji PO-PSL chciało pozbyć się na rzecz spółek powiązanych z Rosją ponad 53 proc. akcji. - Jak ci ludzie mają czelność mówić, że my wyprzedajmy polski majątek w świetle wiedzy, którą dziś mamy? - pytał Daniel Obajtek w programie "Gość Wiadomości".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek PKN Orlen lotos Aleksander Grad Rosja energetyka polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska

Katastrofa smoleńska. Aleksander Grad ostrzegał przed remontem Tu-154M w Samarze, MON zlekceważyło pismo

W 2009 r. ówczesny minister skarbu państwa Aleksander Grad alarmował w piśmie do Bogdana Klicha, szefa MON, że decyzja o wykonaniu remontu rządowego samolotu Tu-154M w rosyjskich zakładach w Samarze "może stanowić poważne zagrożenie bezpieczeństwa lotów najważniejszych osób w państwie". Pismo, zlekceważone wówczas przez resort obrony, przypomniał na Twitterze Marek Surmacz, były wiceszef MSWiA. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Smoleńsk 2022 katastrofa smoleńska Aleksander Grad Bogdan Klich Rosja

Debata poranka. "To są taśmy hańby polskiego życia politycznego"

Ujawniono nagranie ze spotkania miliardera Jana Kulczyka z sekretarzem stanu w rządzie Donalda Tuska Pawłem Grasiem. Z nagrań wynika, Kulczykowi zależało na zbudowaniu niemiecko-polsko-ukraińskiego koncernu gazowego i w tym kontekście nie podobała mu się współpraca Janusza Piechocińskiego z firmami zależnymi od rosyjskiego Gazpromu. W Debacie Poranka komentarz Katarzyny Kozłowskiej (Dziennik Gazeta Prawna), Andrzeja Potockiego (Sieci) i  Przemysława Harczuka (Super Express).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera podsłuchowa afera taśmowa gaz ziemny PSL Aleksander Grad Jan Kulczyk Janusz Piechociński

Michał Dzięba o kulisach rządów Platformy Obywatelskiej

Były członek gabinetu ministra skarbu Aleksandra Grada Michał Dzięba złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez kandydata na prezydenta Warszawy, posła PO Rafała Trzaskowskiego. Zarzuca mu przyjęcie 150 tys. zł od lobbysty na nielegalne finansowanie kampanii wyborczej do europarlamentu w 2009 roku. O wspólnych interesach z politykami PO Michał Dzięba mówił w audycji Kulisy Spraw.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Piotr Nisztor Donald Tusk Aleksander Grad