X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Frans Timmermans

Paweł Sałek: kandydatura Timmermansa nieakceptowalna

- Frans Timmermas to kontrowersyjna postać. Jest to związane z jego pouczaniem młodszych członków Unii Europejskiej. Delikatnie mówiąc, to było nieeleganckie. Dziwi, że to nazwisko wciąż się pojawia. Jest nieakceptowalne ze względu na wtrącanie się w wewnętrzne sprawy poszczególnych krajów, nie tylko Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP. 
Zobacz więcej na temat:  Frans Timmermans Unia Europejska Komisja Europejska

Jacek Sasin o Fransie Timmermansie: zły kandydat na szefa UE

– Nie sądzę, aby Frans Timmermans zdobył stanowisko szefa UE. Byłoby to złe – powiedział w radiowej Trójce wicepremier Jacek Sasin. – Wiele państw sprzeciwia się tej kandydaturze, ponieważ szef Komisji Europejskiej powinien być kimś, kto będzie łagodził spory i szukał kompromisów, a nie narzucał swoje zdanie – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio Jacek Sasin Frans Timmermans Unia Europejska Beata Michniewicz kodeks karny Andrzej Duda Trybunał Konstytucyjny Ryszard Petru Rosja POLSKA

Szczyt UE. Druga runda konsultacji ws. obsady stanowisk

Na unijnym szczycie w Brukseli po godz. 5.00 rozpoczęła się druga runda konsultacji dot. obsady najważniejszych stanowisk w UE. Ich celem ma być ustalenie, czy Frans Timmermans mógłby być kandydatem na szefa Komisji Europejskiej. Zaproponowali go przywódcy Niemiec, Francji, Holandii i Hiszpanii, ale kandydaturze sprzeciwiła się m.in. Grupa Wyszehradzka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Komisja Europejska Frans Timmermans

Kolejna próba wyboru unijnych urzędników okaże się owocna?

– Negocjacje utrudnione są tym, że jest wiele grup interesów, z których każda domaga się pewnej puli stanowisk dla ludzi ze swojego środowiska – skomentował przeciągające się negocjacje dotyczące wyboru najważniejszych unijnych urzędników Krzysztof Kokoszczyński, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Bruksela Komisja Europejska Frans Timmermans Europa Europarlament szczyt UE ws. obsady stanowisk

Nieoficjalnie: politycy ustalili podział stanowisk w UE

Francja, Niemcy, Holandia i Hiszpania wspólnie uzgodniły podział najważniejszych stanowisk w Unii, a w tym podziale przewidują, że socjalista zostanie przewodniczącym Komisji Europejskiej. Tak miał powiedzieć na zamkniętym spotkaniu z liderami grup politycznych w Europarlamencie szef Rady Europejskiej Donald Tusk - ustaliła nieoficjalnie korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska Donald Tusk Frans Timmermans Polska w Unii Europejskiej szczyt UE ws. obsady stanowisk

Szczyt ws. objęcia funkcji UE. Politycy PiS i PO podzieleni

- Frans Timmermans jest osobą, która budzi ogromne kontrowersje. Nie sądzę, by został szefem Komisji Europejskiej - mówił w audycji "Tydzień kontra tydzień" Jarosław Krajewski, poseł PiS. Dziś o sprawie objęcia stanowsk w UE będą debatować w Brukseli europejscy przywódcy. - Frans Timmermans ma u niektórych złą prasę, ale to przyjaciel Polski - ocenił z kolei Marcin Święcicki z PO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Frans Timmermans Krzysztof Grzesiowski Komisja Europejska

Prof. Ryszard Legutko: rządzący UE nie przestrzegają reguł

- Naszym obowiązkiem jest gromadzenie sił, które będą mogły ucywilizować Unię Europejską. Reguły są systemowo łamane przez grupę, która rządzi Unią przez ostatnie dziesięciolecia. Skandalicznie zachowuje się wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Legutko Unia Europejska wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Frans Timmermans POLSKA

Frans Timmermans: walczyłem z rządem PiS przez trzy lata

- Walczyłem z obecnym polskim rządem przez ostatnie trzy lata, ponieważ wierzę, że Polska zasługuje na niezależny system sprawiedliwości, system sądownictwa, niezależny od politycznych wpływów, oraz ponieważ wiem, że przeważająca większość polskiego społeczeństwa zgadza się ze mną - mówił w Warszawie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Kandydat na szefa KE nowej kadencji przebywa w Warszawie od wtorku. Spotkał się m.in. z działaczami ugrupowania Wiosna, w tym z Robertem Biedroniem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Frans Timmermans Robert Biedroń Komisja Europejska wybory do Parlamentu Europejskiego

J. Wiśniewska: Timmermans łamał zasady neutralności

- Zaangażowanie polityczne Fransa Timmermansa było równie mocna jak czerwone plamy, które miał na twarzy, gdy mówił z zacietrzewieniem w Parlamencie Europejskim o Polsce (...) Panu Tuskowi powinna przyświecać zasada neutralności politycznej. Łamał ją Frans Timmermans. Pewnie przewodniczący Tusk przyglądał się, jak uchodziło mu to bezkarnie - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Jadwiga Wiśniewska, europoslanka Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Frans Timmermans Jadwiga Wiśniewska polityka