X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Hamburg

Zamieszki w Hamburgu. "Agresja tych ludzi będzie narastać"

 - Tegoroczne zamieszki podczas szczytu G-20 to sytuacja bez precedensu. Zamaskowani ludzie wybijali szyby w samochodach nie tyle przy bierności policji, ile - w niektórych obszarach – przy braku tych służb. Logistycznie trudno było to zabezpieczyć, ale musimy pamiętać, że jeśli dajemy na to przyzwolenie, to agresja i pewność tych ludzi będzie narastać – powiedział w Polskim Radiu 24 ekspert ds. terroryzmu dr Daniel Boćkowski. O zakończonym w Hamburgu szczycie G-20 mówił także dr Spasimir Domaradzki z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Hamburg Niemcy G20 zamieszki

Zamieszki podczas G20 w Hamburgu. Komentarze

- Nie usprawiedliwiam chuligaństwa, ale musiałabym być osobą ślepą, głuchą i nieczytającą żeby nie zwracać uwagi na to, jak ogromnym problemem są dziś na świecie narastające nierówności wynikające m.in. z globalizacji – powiedziała w kontekście antyglobalistycznych protestów w Hamburgu redaktorka Katarzyna Kozłowska. Gościem Debaty Poranka był również Mirosław Skowron z Super Expressu.
Zobacz więcej na temat:  Hamburg zamieszki G20 Niemcy

"To USA i Rosja mogą zakończyć konflikt na Ukrainie"

Przywódcy krajów G20 nie zdołali na szczycie w Hamburgu wypracować kompromisu w sprawie ochrony klimatu. Z kolei kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydenci Francji i Rosji - Emmanuel Macron i Władimir Putin - spotkali się w sobotę, by omówić sytuację na Ukrainie. O szczycie G20 mówił audycji Gorący Temat Witold Jurasz z Ośrodka Analiz Strategicznych.
Zobacz więcej na temat:  Hamburg G-20 Ukraina wojna na Ukrainie Emmanuel Macron Angela Merkel Władimir Putin Donald Trump Witold Jurasz ekologia Marcin Popkiewicz

Zamieszki podczas G20 w Hamburgu. Ranni policjanci

W nocnych zamieszkach w Hamburgu zostało rannych 213 policjantów, w tym kilkoro ciężko. Są także poszkodowani demonstranci, ich liczba na razie nie jest znana. "W Hamburgu państwo zawiodło" - napisał "Bild Zeitung". Media obwiniają polityków, w tym także kanclerz Angelę Merkel, która miała naciskać, aby szczyt G20 odbył się w jej rodzinnym Hamburgu.  Starcia w Hamburgu i obrady szczytu G20 relacjonuje w #PR24 Waldemar Maszewski - korespondent Polskiego Radia w Niemczech. 
Zobacz więcej na temat:  Hamburg Niemcy G20 protest policja

Hamburg: ponad 100 zatrzymanych, 213 policjantów rannych

Miał być protest przeciwko szczytowi G20. Demonstracje w Hamburgu przekształciły się jednak w gwałtowne potyczki z policją i akty wandalizmu. W nocy na ulicach płonęły w nocy barykady, a grupy zamaskowanych mężczyzn rabowały sklepy. Jak piszą niemieckie media, odradza się dyskusja, czy duże miasta powinny gościć takie wydarzenia jak szczyt przywódców najbogatszych państw świata. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy G20 Hamburg Angela Merkel

Kolejne starcia w Hamburgu, policja odkryła magazyn z bronią

Szef policji w Hamburgu Ralf Meyer informował w piątek, że sytuacja w mieście "trochę się uspokoiła", zastrzegł jednak, że wieczorem władze spodziewają się kolejnej fali protestów. Niedługo po jego wystąpieniu w pobliżu Filharmonii Połabskiej, gdzie wieczorem odbędzie się koncert dla uczestników szczytu G20, doszło do starć skrajnie lewicowych antyglobalistów z policją. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy G20 policja Hamburg

Czy Trump ma interes, by dogadać się z Putinem?

Ponad dwie godziny trwało zakończone pierwsze spotkanie prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta USA Donalda Trumpa na szczycie G20 w Hamburgu. Władimir Putin poinformował, że omówiono sytuację w Syrii i na Ukrainie, a także walkę z terroryzmem i cyberprzestępczością. Spotkanie Trump-Putin komentował w audycji Świat w Powiększeniu Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Hamburg G20 USA Władimir Putin