X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jeremi Mordasewicz

Ograniczenia handlu w niedziele. Komentarze ekspertów

Rada Ministrów rekomenduje dalsze prace nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Rząd jednak zgłosił do niego kilkanaście uwag - poinformował na konferencji prasowej rzecznik rządu, Rafał Bochenek. O inicjatywie w Polskim Radiu 24 mówili Alfred Bujara (NSZZ „Solidarność”) i Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rząd Beaty Szydło handel Solidarność handel w niedzielę Jeremi Mordasewicz e-handel handel w internecie

Zakaz handlu w niedzielę. Wady i zalety

Za sprawą postulatów Solidarności, Sejm pracuje nad ustanowieniem zakazu otwierania sklepów w dni świąteczne. Związkowcy uważają, że pracownicy powinni mieć czas na spędzanie ich z rodziną. Pracodawcy ostrzegają natomiast, że wprowadzenie zakazu doprowadzi do spadku dochodów budżetowych i zwolnień. Rozmawiali o tym goście Debaty Poranka: Alfred Bujara (NSZZ Solidarność) i Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan).
Zobacz więcej na temat:  Jeremi Mordasewicz Solidarność Lewiatan handel

Sytuacja związków zawodowych w Polsce

Jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku NSZZ „Solidarność” zrzeszał 10 milionów ludzi. Dziś poziom uzwiązkowienia w Polsce jest znacznie niższy. Szacuje się, że do związków zawodowych należy tylko 1,5-2 mln Polaków. Goście Konfrontacji Idei – dr Piotr Ostrowski z Zakładu Socjologii Pracy UW i Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan – rozmawiali o przyczynach odwrotu naszego społeczeństwa od związków zawodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 związki zawodowe POLSKA Ryszard Bugaj Zdzisław Krasnodębski Jeremi Mordasewicz Piotr Ostrowski Solidarność

"Gospodarka może stracić na konkurencyjności"

– Jeśli przedsiębiorcy zapłacą wyższe podatki, to w niektórych obszarach może to odbić się na konkurencyjności naszej gospodarki. Jest ryzyko, że poniesiemy koszty pracy – mówił w Pulsie Gospodarki Tomasz Kaczor z Banku Gospodarstwa Krajowego. Propozycje nowych danin komentowali w Polskim Radiu 24 również Jeremi Mordasewicz (Lewiatan) oraz Tomasz Kaczor (DM mBanku).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Henryk Kowalczyk Jeremi Mordasewicz podatki