Polskie Radio
Section05
Jeremi Mordasewicz

Zarobki polityków. Jak je kształtować?

W grudniu 2017 roku poseł PO Krzysztof Brejza zwrócił się z interpelacją w sprawie nagród przyznawanym członkom Rady Ministrów. W przygotowanej w lutym odpowiedzi wiceszef Kancelarii Premiera Paweł Szrot zamieścił tabelę z łącznymi kwotami nagród brutto dla poszczególnych ministrów w 2017 roku. Wynika z niej, że nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz była premier Beata Szydło (65 100 zł).
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski wynagrodzenia polityka płace rząd Jeremi Mordasewicz

Spór o handel w niedzielę. "Chcemy ulżyć pracownikom"

– Przesłanką powstania tego projektu jest ulżenie ponad milionowi pracowników branży handlowej, którzy są przeciążeni – mówił na antenie Trójki Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". - W kodeksie pracy, zmieniając zaledwie jeden artykuł, można dopisać, że pracownikom przysługują np. dwie niedziele wolne - stwierdził Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji "Lewiatan". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka Jeremi Mordasewicz Lewiatan Solidarność handel w niedzielę pracownicy

Wpływy z podatku VAT. "Jest sukces i trzeba go podtrzymać"

Jak wynika z przedstawionych przez ministerstwo finansów danych, w pierwszej połowie 2017 roku odnotowano "niespotykany" wzrost wpływów z VAT w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku - o 17 mld zł czyli o 28 proc. Mówili o tym w audycji Rządy Pieniądza dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa), Jeremi Mordasewicz  (Konfederacja Lewiatan) i dr Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers).
Zobacz więcej na temat:  vat podatki finanse Ministerstwo Finansów przestępczość gospodarcza Jeremi Mordasewicz podatek VAT