X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jezus Chrystus

Wielki Piątek. "W tym dniu Syn Boży pokonał śmierć"

Dziś Wielki Piątek. To drugi dzień Triduum Paschalnego. Dzień Męki Pańskiej. Tego dnia Chrystus poniósł śmierć na krzyżu. W Kościele katolickim to czas powagi, smutku i żałoby. Dziś nie odprawia się mszy, a wiernych obowiązuje ścisły post. W Wielki Piątek wierni biorą udział w uroczystej Liturgii Męki Pańskiej, podczas której wspomina się pasję Chrystusa i adoruje krzyż.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Wąż Jezus Chrystus aktualności katolickie Wielkanoc

Nowe Epifanie 2018. IX edycja festiwalu wielkopostnego

Przedstawienia teatralne, widowiska muzyczne w przestrzeniach sakralnych, wystawy, pokazy filmowe oraz towarzyszące im spotkania dyskusyjne. W Warszawie odbywa się 9. odsłona Festiwalu Nowe Epifanie. Tegoroczna edycja potrwa do 25 marca. O idei, a także o najciekawszych punktach programu wydarzenia, mówiliśmy w audycji „Rozpruwacz Kulturalny”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielki Post religia katolicyzm Jezus Chrystus