X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jezus Chrystus

Pierwsze społeczeństwo obywatelskie chrześcijan

- Pierwsze lata po śmierci Jezusa Chrystusa to niezwykle fascynujący okres w historii Kościoła katolickiego, apostołowie wyruszają w różne zakątki ówczesnego świata i zaczynają głosić Ewangelię tworząc wspólnoty pierwszych chrześcijan - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Zenon Hanas z UKS, medioznawca, były wicegenerał, później prowincjał księży Pallotynów.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo chrześcijaństwo ludzie Jezus Chrystus

Ks. dr Mariusz Boguszewski: co 5 minut na świecie ginie jeden chrześcijanin

– Paradoksem jest to, że mamy rozwój cywilizacyjny i edukację, a mimo wszystko ginie dziś najwięcej męczenników za wiarę w historii – powiedział ks. dr Mariusz Boguszewski reprezentujący organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 2 listopada Kościół katolicki obchodzi Dzień Zaduszny, w którym wspomina się wszystkich wiernych zmarłych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chrześcijaństwo wiara religia Bliski Wschód katolicyzm społeczeństwo Jezus Chrystus

Ostrożne: wieś, w której objawiali się Jezus i Maryja

Ostrożne to mała wieś niedaleko Zambrowa i Łomży. Położona z dala od głównej drogi prowadzącej z Białegostoku do Warszawy. Wieś zamknięta jest polami i lasem. To właśnie tam od 1984 roku dochodzi do objawień Pana Jezusa i Matki Bożej, których doznaje mieszkająca tam siostra Czesława. O objawieniach i mistycznych przeżyciach nie tylko siostry Czesławy, w programie "Życie z duszą czy bez?" Filip Memches rozmawiał ze swoim gościem Grzegorzem Kasjaniukiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki wiara Kościół Msza święta Jezus Chrystus religia Biblia