X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jezus Chrystus

Kim byli mędrcy ze Wschodu?

Trzej Królowie przybyli, by oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi – to fakt historyczny czy jedynie biblijne opowiadanie? Wzmianka o tym wydarzeniu znajduje się w Ewangelii św. Mateusza. Co na ten temat mówią naukowcy i sztuka? O wędrówce trzech mędrców mówili w Polskim Radiu 24 Grzegorz Górny, autor książki "Trzej królowie. Dziesięć tajemnic" i fotograf Janusz Rosikoń.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trzech Króli Kościół katolicki Kościół Jezus Chrystus Biblia

Tajemnica miejsca narodzin Jezusa Chrystusa

Odwiedzamy dziś grotę Narodzin Jezusa i zaglądamy do Jego żłóbka. Czy dzieje Chrystusa są na tyle pasjonujące, by tropić Jego ślady? Co o okolicznościach narodzin mówią nam Ewangelie? Co eksperci podpowiadają nam na temat tamtych wydarzeń i towarzyszących im okoliczności. Na te pytania starali się dać odpowiedź w Polskim Radiu 24 Iwona Niemyjska, ekspertka ds. Ziemi Świętej i ks. Jerzy Banak, biblista i przewodnik po Ziemi Świętej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boże Narodzenie Izrael Jezus Chrystus

"Polska kolejny raz musi oddać się w opiekę Matce Chrystusa"

– Skala naszego przedsięwzięcia jest ogromna – powiedział Maciej Bodasiński, reżyser i dokumentalista. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, zorganizowana zostanie akcja Różaniec do Granic. Organizatorzy wydarzenia liczą, że w tej szczególnej modlitwie różańcowej weźmie udział ponad milion Polaków. Na temat akcji i siły różańca rozmawialiśmy w audycji „Życie z duszą, czy bez?”.
Zobacz więcej na temat:  religia wiara Kościół katolicki Jezus Chrystus Różaniec do Granic

"Sam Jezus dyktował ojcu Dolindo setki tekstów"

Życie ojca Dolindo Ruotolo od początku naznaczone było bólem i cierpieniem. W pierwszych latach po święceniach został oskarżony o herezje, których nie popełnił. Stawał przed Świętym Oficjum chcącym udowodnić mu winę. Przepowiedział pontyfikat papieża Polaka. W audycji „Życie z duszą, czy bez” rozmowa o niezwykłym kapłanie, przez wielu uważanym za świętego.
Zobacz więcej na temat:  Kościół religia wiara Jezus Chrystus

Czy Bazylice Grobu Pańskiego grozi zawalenie?

Greccy archeolodzy, którzy prowadzą badania i konserwacje w Bazylice Grobu Pańskiego, alarmują, że bazylika jest w opłakanym stanie. Bazylika jest posadowiona na gruzie, a wody podziemne podmywają jej fundamenty i zagrożona jest kopuła świątyni. Niedawno odremontowano kaplicę Grobu Pańskiego, którą obecnie pielgrzymi mogą podziwiać w pełnej krasie, ale stan innych części świątyni budzi niepokój. O świątyni, jej historii i przyszłości mówiła w Polskim Radiu 24 profesor Katarzyna Zalewska z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerozolima Jezus Chrystus Wielkanoc