Polskie Radio
Section05
Karol Gnat

Gra komputerowa na receptę? Pierwsza jest już dostępna w USA

Pierwsza na świecie gra komputerowa na receptę jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych. Amerykańscy lekarze przepisują ją dzieciom cierpiącym na ADHD. Specjalnie napisana, pobudza w mózgu receptory odpowiedzialne między innymi za koncentrację. Jak dodają eksperci, w odróżnieniu od leków gra nie powoduje skutków ubocznych. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka NAUKA zdrowie zdrowie dziecka dzieci neurologia zaburzenia rozwoju adhd Jan Pachlowski Karol Gnat

Sky Cruise: futurystyczny hotel nad chmurami

Latający hotel, który nigdy nie wyląduje - to nie wizja autorów literatury sci-fi, tylko scenariusz, który w niedalekiej przyszłości może się spełnić. Tak twierdzi twórca projektu wyjątkowego samolotu – konstruktor Hashem Al-Ghaili. Według jego planu napędzana wodorem maszyna będzie miała na pokładzie m.in. hotel, kino, centra handlowe czy basen. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Fedusio Karol Gnat kosmos lotnictwo hotel

Kierowcy kontra upały – jak sobie z nim radzą?

Nad Polskę nadciągnęła już fala upałów. Na termometrach w różnych częściach naszego kraju pojawi się nawet ponad 30 stopni Celsjusza. Jeśli komuś do głowy wpadnie pomysł wybrania się w podróż samochodem bez koszulki lub bez butów, nie powinien być zdziwiony, gdy pewnego dnia policjanci poproszą go o zjechanie na pobocze. Bowiem za jazdę bez pełnego stroju możemy dostać karę. Jakie są bardziej "przepisowe" sposoby na radzenie sobie z upałami w aucie?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Trójka Karol Gnat Michał Kowarski upały pogoda lato motoryzacja samochód przepisy drogowe klimatyzacja powietrze