Polskie Radio
Section05
Kongres 590

Rusza Kongres 590. Oczekiwania ekspertów

Infrastruktura, energetyka, przedsiębiorczość, podatki czy nowoczesne technologie finansowe – to główne tematy rozpoczynającego się Kongresu 590. Wydarzenie odbywa się po raz drugi w Jasionce koło Rzeszowa. W Rządzach Pieniądza rozmowa z Radosławem Żydokiem z Fundacji Republikańskiej, Adamem Łąckim z Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA i Łukaszem Koryckim z Pulsu Biznesu.
Zobacz więcej na temat:  energetyka podatki finanse Adam Łącki Kongres 590 Mateusz Morawiecki

Kongres 590. "Uwalniamy polski potencjał"

16 i 17 listopada, podczas Kongresu 590, spotkają się przedstawiciele dużego i małego biznesu, nauki i polityki oraz administracji publicznej. O wydarzeniu w audycji Rządy Pieniądza rozmawiali Tomasz Kaczor (BGK), Kamil Maliszewski (mBank), Roman Przasnyski (Gerda Broker) i współorganizator imprezy - Mariusz Chłopik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kongres 590 gospodarka polska przedsiębiorstwo Ministerstwo Rozwoju Ministerstwo Finansów

"Konstytucja Biznesu". Przełomowy dokument czy fikcja?

Zasada: "co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone", zasada pewności prawa gwarantująca, że raz przyjęta interpretacja prawa nie będzie przez urzędy zmieniana, "ulga na start" dla początkujących przedsiębiorców - to niektóre elementy "Konstytucji Biznesu" przedstawionej przez ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Goście "Śniadania w Trójce" zastanawiali się, czy dokument zmieni sytuację przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz biznes POLSKA GOSPODARKA Kongres 590 Mateusz Morawiecki

"Konstytucja dla biznesu" będzie przełomowym dokumentem?

Przedsiębiorcy i eksperci liczą, że tzw. Konstytucja dla biznesu będzie przełomowym dokumentem. Już samo podejście bardzo praktyczne do postulowanych od wielu lat przez przedsiębiorców zmian rodzi ogromne nadzieje, mówił uczestniczący w Kongresie 590, Michał Kanownik, prezes Producentów i Importerów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Cyfrowa Polska.
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 firma firmy Mateusz Morawiecki działalność gospodarcza Błażej Prośniewski