Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Karnkowski: dziś widać, ile zależy od tych, których pracy często nie dostrzegamy

- Wszystko może działać, dopóki normalnie funkcjonują ludzie na dole - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr Krzysztof Karnkowski i wskazał rolę tych, "którzy sprzedają, karmią nas, są w stanie nas gdzieś zawieźć". Prof. Mieczysław Ryba (KUL) mówił o pracy jako służbie, która buduje więź i budzi wdzięczność Polaków.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce POLSKA choroby zakaźne zdrowie społeczeństwo Michał Rachoń

TYLKO U NAS "Apelujemy o rozsądek". Eksperci o "łańcuszkach" z informacjami o koronawirusie i ibuprofenie

Informacji o zabójczym wpływie ibuprofenu w zetknięciu z koronawirusem nie są potwierdzone - podkreślają eksperci. - Liczba przypadków zakażeń wywołanych przez koronawirusa stale rośnie, co niepokoi społeczeństwo – mówi Portalowi PolskieRadio24.pl dr hab. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych, apelując o spokój. Do nieulegania panice wzywa także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce zdrowie choroba POLSKA

Bartosz Grodecki: w miarę możliwości przejścia graniczne będą udrażnianie

– Rozporządzenie, które definiuje liczbę przejść granicznych, będzie cały czas modyfikowane. W miarę możliwości, sił i środków będziemy otwierać nowe przejścia. Głównie chodzi o zwiększenie przepustowości na przejściach dla naszych obywateli – mówił w Programie 3 Polskiego radia Bartosz Grodecki, podsekretarz stanu w MSWiA. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus granica

Ruda Śląska: zorganizowali dyskotekę pomimo kwarantanny. Grozi im do 8 lat więzienia

Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób mogą odpowiedzieć właściciele lokalu w Rudzie Śląskiej, w którym w miniony weekend - mimo obowiązującego w całym kraju zakazu - zorganizowano dyskotekę. Bawiło się na niej 25 gości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Śląsk Górny Śląsk ruda śląska koronawirus Koronawirus w Polsce policja straż miejska służby i bezpieczeństwo

ZTM w stolicy oddaje pieniądza za bilety miesięczne. Koleje Mazowieckie ograniczają kursowanie pociągów

Od środy 18 marca do 25 marca Koleje Mazowieckie ograniczają liczbę połączeń. Pociągi będą kursowały, jak w niedziele i święta. Pozostaje jednak większość połączeń przyspieszonych. Także pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej Warszawy, mogą liczyć na zwrot pieniędzy z biletów okresowych.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce komunikacja miejska kolej Warszawa