Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

"Polska chwalona przez państwa UE". Szef Gabinetu Politycznego Premiera o walce z koronawirusem

- Premier Mateusz Morawiecki odbył wideokonferencję z szefami państw europejskich i był mocno chwalony m.in. za wprowadzenie kontroli sanitarnych na granicach. Inne kraje chcą postąpić podobnie - powiedział Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce POLSKA polityka choroby płuc zdrowie Mateusz Morawiecki Adrian Klarenbach choroby zakaźne

Socjolog: brak paniki dot. koronawirusa świadczy o odpowiedzialności Polaków

- Nie ma masowych sytuacji czy emocjonalnych reakcji. Polacy są generalne optymistycznie nastawieni, oczekują tylko odpowiedniego ostrzegania i informowania nt. koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski (socjolog UW).
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo Tomasz Żukowski Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA

Radosław Fogiel apeluje do młodych ludzi: zostańcie w domach

- Można uczyć się na błędach innych, obserwować, jak sytuacja się rozwijała w innych krajach i starać się być krok, dwa kroki do przodu. Stąd decyzja o zakazie imprez masowych i o zamknięciu szkół - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie choroba choroby zakaźne choroby płuc POLSKA Magdalena Ogórek

Odwołane zajęcia w szkołach. Rodzicu, sprawdź, czy przysługuje ci zasiłek opiekuńczy

Zajęcia dydaktyczne w placówkach oświatowych publicznych i niepublicznych zostały zawieszone od czwartku 12 marca do 25 marca. Decyzja dotyczy także uczelni wyższych i uczelni artystycznych. W ciągu dwóch najbliższych dni (12 i 13 marca), nauczyciele będą w gotowości w przedszkolach i szkołach podstawowych, aby opiekować się dziećmi. Za opiekę nad dziećmi w domu, z powodu zamknięcia placówek oświaty, przysługuje zasiłek opiekuńczy.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce szkoła przedszkole zasiłek Ministerstwo Rodziny ZUS koronawirus

Odwołane imprezy masowe. Koronawirus szkodzi kulturze i turystyce

Zaplanowane na marzec zawody sportowe, w tym legendarne zawody Koziołka Matołka w Zakopanem, a także wydarzenia kulturalne zostały odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem. Tatrzański Park Narodowy zamyka Centrum Edukacji Przyrodniczej. Wstrzymane są rezerwacje w hotelach i pensjonatach, pojawia się nawet niechęć hotelarzy do gości z zagranicy. Koronawirus mocno szkodzi polskim firmom.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce turystyka

Piotr Apel: doszliśmy do momentu, kiedy władza i opozycja wspólnie szukają najlepszych rozwiązań

- Apeluję do wszystkich, byśmy nie szukali tych i nie patrzyli na tych, którzy jątrzą i próbują jakichś politycznych zaczepek, a skupili się na tym, co należy zrobić. A pracy i zajęć jest bardzo dużo - mówił w Polskim Radiu 24 były poseł Kukiz'15 Piotr Apel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Apel Kukiz'15 PSL-Koalicja Polska Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce

POLSKA HOKEJ LIGA Pierwsza taka decyzja. Polska Hokej Liga kończy sezon

Władze Polskiej Hokej Ligi zdecydowały o zakończeniu tegorocznego sezonu. Decyzja podjęto po uzyskaniu zgody wszystkich klubów, które zakwalifikowały się do półfinałów play-off. Taki rozwój wypadków ma związek z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o zawieszeniu organizowania imprez masowych oraz zaleceniami minister sportu i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Mistrza Polski wyłoniono na podstawie tabeli rundy zasadniczej, w której najlepszy okazał się GKS Tychy. 
Zobacz więcej na temat:  hokej koronawirus SPORT Koronawirus w Polsce sporty zimowe