Polskie Radio
Section05
Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Jacek Sutryk: jestem dumnym wrocławianinem

Jacek Sutryk żartuje, że od początku jego zawodowej drogi pełni dyrektorskie funkcje. Dlatego chce zostać prezydentem Wrocławia, żeby przerwać ten łańcuch. To kandydat Koalicji Obywatelskiej, wspierany też przez SLD i samorządowców. Zapewnia, że dyrektorowanie nie wytrąciło go z bycia normalną osobą, a Wrocław jest jego pasją.
Zobacz więcej na temat:  Wrocław Rafał Dutkiewicz wybory samorządowe prezydent Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Politycy o skali i przyczynach nieszczelności podatku VAT

Opublikowano pismo resortu finansów z czasów rządu PO-PSL. Wynika z niego, że ówczesny minister Mateusz Szczurek nie widział podstaw do zmian w prawie, które ograniczyłyby wyłudzenia z podatku VAT. Ocenia się, że straty budżetu państwa z tego tytułu wyniosły w ciągu ośmiu lat co najmniej 262 mld złotych. O tej sprawie rozmawali posłowie: Wojciech Skurkiewicz (PiS), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  vat Jacek Rostowski Mateusz Szczurek Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Tomasz Rzymkowski Paweł Rabiej Wojciech Skurkiewicz Nowoczesna Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość Polskie Radio 24 GOSPODARKA POLSKA

Janusz Szewczak o stratach w VAT: nieprawdopodobna kwota

- Wstępne szacunki są takie, że tylko w wyniku oszustw, wyłudzeń czy wystawiania fałszywych faktur, przez osiem lat straty państwa wyniosły co najmniej 260 miliardów złotych - powiedział w audycji Sztuka Słuchania Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości i analityk ekonomiczny, mówiąc o luce w podatku VAT w latach 2007-2015. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Janusz Szewczak PiS vat Platforma Obywatelska PSL