Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

Marlena Maląg o 14. emeryturach: najważniejsze jest to, że seniorzy nie składają żadnych wniosków

- Świadczenie jest wypłacane bez wniosków - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak ostrzegła, już pojawiły się informacje w przestrzeni publicznej, że są osoby, które zgłaszają się do seniorów i chcą pomóc wypełnić wniosek za odpłatnością.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Marlena Maląg emerytura bezrobocie inflacja Grzegorz Jankowski

ANALIZA "Bufor na ciężkie czasy". Jak dziś prosperowałyby polskie rodziny, gdyby nie polityka społeczna rządu?

- Sytuacja ekonomiczna polskich rodzin od 2015 roku znacząco się poprawiła. To efekt systematycznego podnoszenia płacy minimalnej, a także wdrożenia takich programów jak 500+ i większego niż kiedykolwiek wsparcia finansowego emerytów i rencistów - poinformował prof. Zbigniew Krysiak przewodniczący rady programowej Instytutu Myśli Szumana. Dodał, że środki te w okresie inflacji stanowią też pewien bufor dla wielu rodzin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Marlena Maląg emerytura emerytura pomostowa renta rodzinna wynagradzanie

Handel w niedzielę. Minister Maląg zwraca się do Inspekcji Pracy o wzmożenie kontroli

O przeprowadzenie przez Państwową Inspekcję Pracy wzmożonych kontroli przestrzegania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i w święta zwróciła się do głównej inspektor pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To już kolejne pismo Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel sklepy Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kontrola Marlena Maląg handel w niedzielę

Polska z drugim najniższym bezrobociem w UE. Maląg: rynek pracy jest stabilny

- Polska ma najniższe bezrobocie od 32 lat. Dziś sytuacja jest bardzo dobra, rynek pracy jest stabilny - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zastrzegła jednocześnie, że w kolejnych miesiącach spodziewane jest spowolnienie gospodarcze i możliwe, że wskaźnik bezrobocia pójdzie w górę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Marlena Maląg 500+ emerytura bezrobocie inflacja Grzegorz Jankowski

Marlena Maląg: bezrobocie jest niskie, nie spodziewamy się jego wzrostu po sezonie letnim

- Niskie bezrobocie to między innymi efekt interwencji państwa i wsparcia dla firm, które w pandemii nie likwidowały miejsc pracy. Również rozwój inwestycji strategicznych przyczynił się do spadku stopy bezrobocia - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia Marlena Maląg 500+ emerytura bezrobocie inflacja

"Już niemal połowa uprawnionych złożyła wniosek o świadczenie". Maląg o programie "Dobry start"

Marlena Maląg poinformowała, że "rodzice złożyli 1,5 mln wniosków o przyznanie świadczenia "Dobry start" - To niemal połowa uprawnionych do jego otrzymania - przekazała minister rodziny i polityki społecznej. Dodała, że do tej pory wypłaconych zostało niemal 290 tys. świadczeń. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg społeczeństwo Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej społeczeństwo obywatelskie

"Pieniędzy nie zabraknie". Marlena Maląg o programach społecznych dla rodzin i seniorów

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w Chęcinach powiedziała, że na wsparcie seniorów i rodzin, polski rząd przekazuje ponad 120 mld zł. Podkreśliła, że jest to inwestycja w przyszłość rodzin, ale także podziękowanie dla seniorów. Zapewniła również, że pieniędzy na wsparcie programów społecznych nie zabraknie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg senior Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej polityka pomoc