Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

PATRONAT Polskie Radio głównym partnerem Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Piotr Gliński i Henryk Kowalczyk, szefowie resortów zdrowia, finansów, rodziny i polityki społecznej, infrastruktury oraz edukacji i nauki, a także prezes PiS uczestniczą w trwającym od wtorku w Karpaczu 31. Forum Ekonomicznym. "Polskie Davos" potrwa do czwartku. Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  Karpacz Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Henryk Kowalczyk Marlena Maląg Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki W POLSKIM RADIU

"Nie pozostawiamy firm samym sobie". Maląg o wsparciu dla przedsiębiorców znad Odry

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że firmy nadodrzańskie mogą liczyć na pomoc ze strony rządu. - Nie pozostawiamy firm samym sobie, to już widzieliśmy w czasie pandemii koronawirusa - oświadczyła.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezrobocie Marlena Maląg katastrofa ekologiczna Odra przedsiębiorca Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Minister Maląg: wsparcie dla firm poszkodowanych sytuacją na Odrze nie obejmuje składek ZUS

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała w TVP Info, że rządowa pomoc dla poszkodowanych przedsiębiorców znad Odry obejmie 23 branże według kodów PKD, ale w razie konieczności może zostać rozszerzona. Jak dodała, świadczenie postojowe dla firm, nie obejmuje zwolnienia ze składek ZUS. Projektem przygotowanej ustawy ma się zająć Sejm na najbliższym posiedzeniu zaplanowanym na 2 września.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Odra zus składki Sejm GOSPODARKA

14. emerytura nie wymaga składania żadnych wniosków. MRiPS ostrzega przed oszustami

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomniała, że trwają wypłaty 14. emerytury i zaapelowała do seniorów, aby w terminie wypłaty emerytury lub renty nie składali żadnych wniosków o wypłatę. - 14. emerytura trafi automatycznie na konto lub przyniesie ją listonosz - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg emerytura Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo

Wsparcie dla przedsiębiorców znad Odry. Maląg: ponad 10 tys. firm może ubiegać się o świadczenie

– Wsparcie dla przedsiębiorców znad Odry będzie jednorazowe w wysokości 3010 zł dla podmiotów, których przychody zmniejszyły się o 50 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca lub poprzednich miesięcy – podkreśliła w Programie 3 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marlena Maląg Bartłomiej Graczak Odra rzeka katastrofa ekologiczna polityka

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Wsparcie dla przedsiębiorców. Minister Maląg przedstawiła szczegóły

Jak przekazała szefowa MRiPS, wsparcie skierowane jest w sumie do ponad 10 tysięcy przedsiębiorców znad Odry. Marlena Maląg zastrzegła przy tym jednak, że rządowa pomoc obejmie tylko te podmioty, które odnotowałyby spadki przychodów. - Musimy chronić firmy, które ucierpiały w związku z sytuacją na Odrze. Projekt ustawy będzie procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu - poinformowała minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Odra Marlena Maląg katastrofa ekologiczna rzeka przedsiębiorca GOSPODARKA

Premier Morawiecki do seniorów: 14. emerytura ma służyć poprawie życia

W Siennicy odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego oraz minister Marleny Maląg z seniorami. Szef rządu zaznaczył, że 14. emerytura to kluczowa pomoc. - Wkrótce te pieniądze będą na państwa kontach. Mają one służyć, choć odrobinę, poprawie życia. Cieszę się, że pamiętamy o tych, którzy budowali Polskę w trudnych i smutnych czasach - powiedział premier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki rząd Marlena Maląg emerytura senior GOSPODARKA

Niski poziom bezrobocia w Polsce. Minister Maląg: to już kolejny rekord

- Bezrobocie w Polsce bije kolejne rekordy. Ostatni raz w rejestrach urzędu pracy mniej bezrobotnych, poniżej 700 tys., zarejestrowanych było w lipcu 1990 r. - wskazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do najnowszych danych GUS o bezrobociu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezrobocie Marlena Maląg POLSKA przemysł firmy zatrudnienie wynagrodzenia Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej gus społeczeństwo

Ilu uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w Polsce? Znamy nowe dane resortu rodziny

- Do tej pory legalną pracę podjęło ponad 420 tysięcy obywateli Ukrainy, głównie kobiet - powiedziała w Polskim Radiu minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że uchodźcom w Polsce przysługują te same świadczenia co wszystkim obywatelom naszego kraju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie uchodźcy pomoc społeczna Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Ukraina pracownicy pracodawcy społeczeństwo POLSKA

Wsparcie dla przedsiębiorców znad Odry. Pomocą może zostać objęte 10 tysięcy podmiotów

Szacujemy, że wsparciem może zostać objętych około 10 tys. podmiotów działających wzdłuż Odry, około 68 tys. podatników, za których odprowadzane są składki - powiedziała minister rodziny i polityki Społecznej Marlena Maląg, mówiąc o projekcie ustawy o pomocy przedsiębiorcom znad Odry.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Odra rzeka Marlena Maląg pomoc rząd Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Wsparcie dla przedsiębiorców znad Odry. Marlena Maląg: pomocą może być objętych 10 tysięcy podmiotów

- Szacujemy, że wsparciem może zostać objętych około 10 tys. podmiotów działających wzdłuż Odry, około 68 tys. podatników, za których odprowadzane są składki - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg o projekcie ustawy o pomocy przedsiębiorcom znad Odry.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Odra rzeka Marlena Maląg pomoc rząd Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej