Polskie Radio
Section05
OPZZ

"Instytucja rzecznika Rady Dialogu Społecznego jest potrzebna"

Jako "Solidarność" jesteśmy rozczarowani, ale są kolejne dwa lata by przekonać stronę rządową, że instytucja rzecznika Rady Dialogu Społecznego jest potrzebna – powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda. Dodał, że "usamodzielnienie Rady jest rzeczą istotną". W audycji Kapitał i Praca rozmawiali o tym prof. Jacek Męcina (Konfederacja Lewiatan), Jan Guz (OPZZ) i Mateusz Szymański (w imieniu NSZZ "Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rada Dialogu Społecznego Solidarność OPZZ

PSL chce skrócenia czasu pracy dla części rodziców

Według projektu zmian rodzice zachowywaliby dotychczasowe wynagrodzenie. Pomysł spotkał się z krytyką ze strony przedsiębiorców. Projekt trafił do konsultacji społecznych. O  czasie pracy w audycji Kapitał i Praca mówili Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan, Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”, poseł PSL Mieczysław Kasprzak i Marcin Dylowicz z OPZZ.
Zobacz więcej na temat:  praca rodzice czas pracy dzieci PSL OPZZ Solidarność Lewiatan

Marsz OPZZ w Warszawie pod hasłem „Przywróćmy godną pracę"

Pierwszego maja w Warszawie odbędzie się jeden duży marsz i kilka innych zgromadzeń publicznych. Największą manifestacją w Warszawie był marsz Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych pod hasłem „Przywróćmy godną pracę”. Uczestnicy manifestacji zebrali się na wiecu przed siedzibą OPZZ przy ul. Kopernika między godziną 10 a 11:30. Po wiecu kolumna przeszła do Krakowskiego Przedmieścia na plac Zamkowy. Manifestację OPZZ relacjonował reporter Polskiego Radia Arkadiusz Augustyniak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 1 maja Warszawa OPZZ praca