Polskie Radio
Section05

POLSKA

PiS wystawia Dziubę na szefa NIK. "W głowie się nie mieści"

- Nie ma gorszej rekomendacji. To, że Najwyższa Izba Kontroli miałaby być kierowana przez człowieka, który miał czelność i bezczelność próbować usuwać zapisy, ustalenia kontrolerów, to się w głowie nie mieści - powiedział w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce senator KO i były prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Tak skomentował kandydaturę Tadeusza Dziuby.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia polityka rząd KO Krzysztof Kwiatkowski Senat

PREMIUM Co dalej z Hołownią i Polską 2050? "Polityczne rozdwojenie"

Szymon Hołownia notuje poważne spadki w ostatnich sondażach zaufania. Szerokim echem odbiły się jego słowa o "zamachu stanu" czy potajemne spotkanie z politykami PiS. Czy to koniec tego polityka? - Sam fakt, że rozmawiamy o politycznym rozdwojeniu Szymona Hołowni, obniża jego polityczną wiarygodność - powiedziała w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Ewa Marciniak, szefowa CBOS.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Polska 2050 Rząd Donalda Tuska polityka

Polskie Radio 24 Spór PiS z Konfederacją o migrację. Sałek: walczą o wyborców

Jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen stwierdził, że za "legalną migrację w Polsce odpowiada PiS". - Posłowie tej formacji wielokrotnie próbują używać, na potrzeby podnoszenia własnych słupków sondażowych, takiego określenia, że w zasadzie za wszystko, co złe w Polsce, odpowiadają rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Platforma Obywatelska - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Sałek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Paweł Sałek migracja

Polskie Radio 24 Kanon lektur. Posłanka KO: nauczyciel będzie decydował

Po medialnej burzy wokół kanonu lektur, rzecznik rządu poinformował, że pozostanie on niezmieniony. W Polskim Radiu 24 posłanka Koalicji Obywatelskiej Joanna Niezgodzka uspokajała i podkreśliła, że "zmiana w podstawie programowej, która została zaproponowana, nie jest ogromna". - Dziś nauczyciele również mogą, z dużego kanonu lektur, wybierać te, nad którymi będą pracować z uczniami - powiedziała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka lektury szkolne edukacja