X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Petersburg

Kto stoi za zamachem w Petersburgu?

Czternaście osób zginęło, a 51 zostały ranne w zamachu w Petersburgu. Według rosyjskich śledczych sprawcą był 22-letni student, Rosjanin z Kirgistanu. Według specjalistów - po zamachu władze rosyjskie będą mogły ograniczać wolność mediów, mocniej kontrolować internet i zakazywać jakichkolwiek demonstracji. O skutkach zamachu, a także relacjach Rosja-Białoruś rozmawiali w programie Spojrzenie na Wschód dr Łukasz Jasina (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych) i Juliusz Sabak (Defence24.pl).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Petersburg zamach

Po ataku w Petersburgu. Będzie zbliżenie Rosji z Francją?

Część francuskich komentatorów, po zamachu w petersburskim metrze, chce zacieśnienia współpracy z Moskwą w kwestii walki z terroryzmem. – Zachód ma wszelkie narzędzia do zwalczania terroryzmu. Zbliżenie z Rosją nie ma sensu merytorycznego – komentował w Polskim Radiu 24 dr Maciej Milczanowski, ekspert ds. bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Petersburg Rosja

Zamach w Petersburgu - nie brakuje pytań

Rosyjskie służby potwierdziły tożsamość terrorysty samobójcy, który wysadził się w poniedziałek w petersburskim metrze. Według Komitetu Śledczego jest to 22-letni obywatel Federacji Rosyjskiej, urodzony w Kirgistanie, Akbarżon Dżaliłow. W ataku zginęło 14 osób, a około 50 zostało rannych. O wątpliwościach wokół zamachu rozmawiali prowadzący audycję Dwaj Panowie Z. Marek Zając i Dominik Zdort.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku terroryzm Rosja Petersburg PiS

"Ktoś chce wywołać chaos przed wyborami prezydenckimi"

W petersburskim metrze działał terrorysta - samobójca. Taką, nową wersję poniedziałkowego zamachu podaje agencja TASS. W mieście nad Newą, w wagoniku metra eksplodował ładunek wybuchowy, zabijając 11 osób i raniąc ponad 40. Początkowo rosyjskie służby upubliczniły wizerunek mężczyzny, który według zapisów wideo z kamer bezpieczeństwa mógł wnieść do podziemnej kolejki bombę domowej produkcji. Kilka godzin później wskazano jeszcze jednego podejrzanego. Obaj są poszukiwani przez policję.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Petersburg metro terroryzm Władimir Putin

Zamach w Petersburgu. "Trzeba współczuć, zginęli ludzie"

Co najmniej 10 osób zginęło, a ok. 50 zostało rannych w wybuchu w metrze w Petersburgu. Komitet Śledczy Rosji wszczął śledztwo dotyczące aktu terrorystycznego. Według mediów kamery w metrze sfilmowały mężczyznę, który mógł być sprawcą wybuchu. O wybuchu w petersburskim metrze mówili w audycji Debata Dnia Jacek Nizinkiewicz, (Rzeczpospolita), Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy), dr Maciej Milczanowski, ekspert ds. bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  Petersburg Rosja metro Władimir Putin zamach terroryzm Maciej Milczanowski Wiktor Świetlik