Polskie Radio
Section05
Petersburg

Kto stoi za zamachem w Petersburgu?

Czternaście osób zginęło, a 51 zostały ranne w zamachu w Petersburgu. Według rosyjskich śledczych sprawcą był 22-letni student, Rosjanin z Kirgistanu. Według specjalistów - po zamachu władze rosyjskie będą mogły ograniczać wolność mediów, mocniej kontrolować internet i zakazywać jakichkolwiek demonstracji. O skutkach zamachu, a także relacjach Rosja-Białoruś rozmawiali w programie Spojrzenie na Wschód dr Łukasz Jasina (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych) i Juliusz Sabak (Defence24.pl).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Petersburg zamach

Po ataku w Petersburgu. Będzie zbliżenie Rosji z Francją?

Część francuskich komentatorów, po zamachu w petersburskim metrze, chce zacieśnienia współpracy z Moskwą w kwestii walki z terroryzmem. – Zachód ma wszelkie narzędzia do zwalczania terroryzmu. Zbliżenie z Rosją nie ma sensu merytorycznego – komentował w Polskim Radiu 24 dr Maciej Milczanowski, ekspert ds. bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Petersburg Rosja

Zamach w Petersburgu - nie brakuje pytań

Rosyjskie służby potwierdziły tożsamość terrorysty samobójcy, który wysadził się w poniedziałek w petersburskim metrze. Według Komitetu Śledczego jest to 22-letni obywatel Federacji Rosyjskiej, urodzony w Kirgistanie, Akbarżon Dżaliłow. W ataku zginęło 14 osób, a około 50 zostało rannych. O wątpliwościach wokół zamachu rozmawiali prowadzący audycję Dwaj Panowie Z. Marek Zając i Dominik Zdort.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku terroryzm Rosja Petersburg PiS