X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Petersburg

Wybuch w Petersburgu umocni relacje Rosji z Zachodem

Kamery zarejestrowały domniemanego sprawcę zamachu w petersburskim metrze - podały rosyjskie agencje informacyjne. Według wstępnych danych ładunek wybuchowy znajdował się w teczce pozostawionej w wagonie. - Najbardziej prawdopodobny trop prowadzi do ugrupowań islamsko-kaukaskich – powiedział gość Polskiego Radia 24, publicysta Łukasz Kobeszko. W wybuchu w metrze w Petersburgu zginęło co najmniej 10 osób zginęło, a 20 zostało rannych. 
Zobacz więcej na temat:  Petersburg metro Rosja Władimir Putin

"Wybuch w metrze jest na rękę obecnej ekipie na Kremlu"

- Wiemy, że nie był to zamach samobójczy. Zdecydowanie nie wygląda to też na zamach islamistów, a zdaje się, że jedynie oni byliby w stanie w tej chwili coś takiego na terenie Rosji zrobić – powiedział w programie Gorący Temat Andrzej Łomanowski z Rzeczpospolitej. O wybuchu na stacji metra w Petersburgu mówił także były korespondent Polskiego Radia Grzegorz Ślubowski.
Zobacz więcej na temat:  Petersburg Rosja zamach metro

Kto stoi za zamachem w metrze w Petersburgu?

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zakwalifikował wybuch w metrze w Petersburgu jako akt terrorystyczny, przy czym śledczy rozpatrują także inne wersje tego zdarzenia. Według rosyjskich mediów kamery w metrze sfilmowały mężczyznę, który mógł podłożyć bombę. O zamachu w Petersburgu mówili w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Liedel, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, negocjator policyjny Dariusz Loranty i  Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas.
Zobacz więcej na temat:  Petersburg zamach Rosja metro

Wybuch w metrze w Petersburgu. "To zamach"

Co najmniej 10 osób zginęło, a 20 zostało rannych w wybuchach w metrze w Petersburgu. Do wybuchów miało dojść w wagonach podziemnej kolejki na dwóch stacjach. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 ekspert ds. bezpieczeństwa dr Wojciech Szewko, prof. Daniel Boćkowski z Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego Uniwersytetu w Białymstoku, korespondent Polskiego Radia w Rosji Maciej Jastrzębski oraz Wojciech Łuczak, wydawca magazynu Raport. Wojsko-Technika-Obronność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja terroryzm Petersburg zamach metro Władimir Putin

Samolot z Rosji runął na Synaj. Śledztwa w Moskwie i Kairze

W Egipcie rozbił się samolot rosyjskich linii lotniczych. Maszyna spadła na półwysep Synaj. W katastrofie zginęły 224 osoby. Według mediów, przedstawiciele władz w Egipcie mówią o błędzie technicznym jako przyczynie katastrofy i wykluczają atak terrorystyczny. Tymczasem Państwo Islamskie stwierdziło, że to ono zestrzeliło maszynę - eksperci uznają to za mało prawdopodobne, argumentując, że samolot zniknął z radarów na wysokości około 9 km.
Zobacz więcej na temat:  Egipt katastrofa lotnicza Państwo Islamskie Petersburg Rosja Synaj