Polskie Radio
Section05
Petersburg

Rosja: zatrzymania podczas protestów opozycji

Około 250 osób zatrzymała w niedzielę policja w miastach Rosji, gdzie na wezwanie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego odbyły się zgromadzenia pod hasłem bojkotu wyborów prezydenckich zaplanowanych na 18 marca. Sam Nawalny, zatrzymany w Moskwie, spędzi dwie doby na komisariacie. O protestach w Rosji mówiła w audycji Świat w Powiększeniu dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Moskwa Władimir Putin Petersburg Aleksiej Nawalny protest wybory prezydenckie

Opozycja szykuje protesty, Nawalny pozostaje w areszcie

Policja w Moskwie przeprowadziła w piątek, w przeddzień protestów zapowiedzianych przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego, rewizje w sztabie polityka. Również w piątek sąd odrzucił apelację Nawalnego od kary 20 dni aresztu, na który skazano go w poniedziałek. W Świecie w Powiększeniu rozmowa z Katarzyną Chimiak z ruchu „Za wolną Rosję”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Moskwa Aleksiej Nawalny Petersburg protest

Protest przeciwko korupcji w Rosji. Setki zatrzymanych

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został skazany na 30 dni aresztu. Moskiewski sąd uznał, że opozycjonista jest winien wielokrotnego naruszenia ustawy o organizacji zgromadzeń. Aleksiej Nawalny został zatrzymany przed kamienicą, w której mieszka. Był również podejrzany o nieposłuszeństwo wobec policjanta. W audycji Świat w Powiększeniu o protestach mówił Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Moskwa protest Petersburg korupcja Maciej Jastrzębski Aleksiej Nawalny Dmitrij Miedwiediew