Polskie Radio
Section05
Poczdam

Czy generał Patton zginął z rąk NKWD? Zagadka śmierci najwybitniejszego amerykańskiego dowódcy II wojny światowej

Dowódca 3. Armii USA do dzisiaj jest jedną z najpopularniejszych postaci II wojny światowej. W swojej ojczyźnie obrósł legendą i zyskał status bohatera narodowego. Nic dziwnego, że jego śmierć do dzisiaj stanowi kanwę dla teorii rodem z opowieści szpiegowskich.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa USA Ameryka Niemcy zimna wojna Poczdam wojsko ZSRR NKWD

"Podejście Tuska było wbrew polskiej racji stanu". Lisiecki o polityce wschodniej PO

- Rosja nie była, nie jest i nie pewnie nigdy nie będzie państwem demokratycznym. Podejście Tuska było wbrew polskiej racji stanu. Rosję musimy traktować jak wroga, PiS zawsze o tym mówiło. Staram się być realistą, ale władza sprawowana w Rosji od wieków opiera się na samodzierżawiu i twardej ręce. Zawsze gdy Rosja miała problemy wewnętrzne, to polska polityka wschodnia dobrze się rozwijała - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Donald Tusk Poczdam Nord Stream 2 Rosja

Brutalne morderstwa w niemieckim domu opieki. Ofiary prawdopodobnie były niepełnosprawne

- W środę wieczorem w domu opieki dla niepełnosprawnych w Poczdamie zginęły cztery osoby, a jeszcze jedna została ciężko ranna. Podejrzana o ten mord jest 51-letnia kobieta, pracująca w ośrodku. Dziennik "Bild" podał, że ofiary, to dwie kobiety i dwóch mężczyzn, a narzędziem zbrodni był nóż.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy zabójstwo Poczdam niepełnosprawni policja przestępczość

Niemiecki rząd odrzuca rozmowy o reparacjach wojennych

Niemiecki rząd zdecydowanie odrzuca polskie postulaty rozmów na temat reparacji wojennych. Jego rzecznik Steffen Seibert powiedział w Berlinie, że nie ma żadnych podstaw, aby kwestionować zrzeczenie się reparacji przez Polskę w 1953 roku. - Z naszego punktu widzenia problem został rozwiązany w sensie politycznym i prawnym - dodał rzecznik niemieckiego rządu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy POLSKA reparacje wojenne Beata Szydło Witold Waszczykowski Poczdam