X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polacy za granicą

Polonia i Polacy z zagranicy spotykają się w Polsce

W Warszawie rozpoczyna się V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy. Jego uczestnicy będą dyskutować o problemach Polaków mieszkających za granicą, a także o tym, jak bronić dobrego imienia Polski. - Celem spotkania jest też umocnienie więzi z Polską, rozmawianie o tożsamości narodowej - mówił w Polskim Radiu 24 Roman Wróbel ze stowarzyszenia "Wspólnota Polska", współorganizator wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polonia Polacy w Rosji Polacy za granicą

Wiceprezes "Wspólnoty Polskiej" o działalności polonijnej

- Wspieramy naszych rodaków rozsianych po całym świecie. W 2018 roku po raz pierwszy od 2007 roku polska kwota przeznaczana na wsparcie Polonii wzrosła z 75 do 100 milionów złotych. Jest szansa, że dofinansowanie jeszcze wzrośnie - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Krzysztof Łachmański, wiceprezes stowarzyszenia "Wspólnota Polska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polonia język polski ojczyzna emigracja KULTURA Pułtusk Polacy za granicą

Baranowicze: świętowano 30-lecie Społecznej Szkoły Polskiej

W Społecznej Szkole Polskiej w Baranowiczach odbyła się uroczysta akademia poświęcona 30-leciu pierwszej na Białorusi polskiej placówki oświatowej. W uroczystości wzięli udział uczniowie z rodzicami, grono pedagogiczne i przybyli goście - przedstawiciele Senatu, Wspólnoty Polskiej, Konsulatu Generalnego z Brześcia oraz Związku Polaków na Białorusi, nieuznawanego przez miejscowe władze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Raport Białoruś Polacy za granicą język polski Związek Polaków na Białorusi

"W polityce niemieckiej zmieniły się mocno akcenty"

- Panowało przekonanie, że osoby, które Polskę krytykują i uważają swoje pochodzenie za brzemię są również Polonią i należą im się środki na działalność – powiedział prof. Andrzej Przyłębski, który pełni funkcję ambasadora w Berlinie od 2016. W rozmowie z Polskim Radiu 24, przedstawił po raz pierwszy bilans swojej pracy. Mówił m.in. o roli niemieckiej Polonii, jej statusie i braku równowagi w podejściu do niemieckiej mniejszości w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Berlin Polonia polityka Andrzej Przyłębski Polacy za granicą

V Forum Polonijne w "amerykańskiej Częstochowie"

Drugi i ostatni dzień V Forum Polonijnego w "amerykańskiej Częstochowie". Konferencja jest poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, relacjom polsko-żydowskim oraz walce o dobre imię naszego kraju. O forum i obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej mówili w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz (red. na. "Gazety Polskiej") i Tadeusz Antoniak (jeden z organizatorów obchodów).
Zobacz więcej na temat:  USA katastrofa w Smoleńsku Polonia w USA Polacy za granicą Antoni Macierewicz