Polskie Radio
Section05

Szwecja

Wojny imigranckich gangów w Szwecji. Przemoc i strach na ulicach miast

Ze Szwecji docierają informacje o kolejnych eksplozjach wstrząsających miastami. Jak informują miejscowi śledczy są to najprawdopodobniej porachunki imigranckich gangów. W ostatnich dniach szwedzki rząd wprowadził szereg środków zapobiegawczych, które mają zwiększyć bezpieczeństwo obywateli w tej sytuacji. Policję w działaniach prewencyjnych wesprze wojsko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa kryzys migracyjny 2023

Szwedzkie gangi imigrantów groźne też dla sąsiednich krajów. Finlandia bije na alarm

Do Finlandii ze Szwecji przeszmuglowano kilkaset kilogramów narkotyków - przekazała policja w Helsinkach. Zatrzymano około 30 osób, w większości w wieku 20-30 lat. Są różnych narodowości, reprezentują głównie drugie pokolenie imigrantów. Policja ostrzega, że szwedzkie gangi próbują przedostać się do kraju i opanować rynek narkotykowy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Finlandia przestępczość narkotyki

"Geopolis". Kryzys bezpieczeństwa w Szwecji skutkiem błędnej polityki migracyjnej

- Pamiętajmy o tym, że ten problem nie powstał teraz, ale trwa już kilka lat, od 2015 r. od czasów rządów socjaldemokratów, kiedy szwedzki rząd zaczął wdrażać swoją politykę migracyjną pozwalającą na przyjazd i osiedlenie się w Szwecji. To spowodowało narastający problem, z którym chce walczyć rząd prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Gibała (Instytut Nowej Europy).
Zobacz więcej na temat:  Lampedusa Włochy Unia Europejska imigranci w Europie migracja Antoni Opaliński

Fala przemocy zalewa Szwecję. Do walki z gangami ruszy wojsko. Przerażająca skala zamachów

Tylko w tym roku w fali przemocy, która przetoczyła się przez okręg sztokholmski zginęło 21 osób. Ze statystyk policji wynika, że ​​do 19 września miały miejsce 42 zamachy bombowe i 88 strzelanin. Jak zapowiedział w czwartek premier Szwecji Ulf Kristersson, do walki ze zorganizowaną przestępczością zostanie wykorzystane wojsko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie przestępczość

"Zamienimy piękną i bezpieczną Polskę na to, co dzieje się w Szwecji". Jaki przestrzega przed paktem migracyjnym

- Pomysł ponownie wraca, próbuje się to siłowo przeprowadzić poprzez UE. Dlatego tak istotne będzie referendum, w którym trzeba będzie odpowiedzieć 4 razy NIE. Jeśli Polacy opowiedzą się w referendum przeciwko przymusowej relokacji, to będziemy mieć silny argument, żeby UE nie realizowała tego pomysłu - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT imigranci w Europie Unia Europejska Parlament Europejski

Jacek Gancarson: „Życie skierowało mnie na polskie tory i jestem z tego zadowolony”

- Mam taką teorię na temat emigracji. Jeśli ktoś jest poza krajem wiele lat i w tym kraju przebywania ma normalne, pełne życie: rodzina, firma, majątek to trudno jest myśleć o powrocie do ojczyzny. Natomiast jeśli zainteresowania, mimo wszystko, oscylują w kierunku Polski, to znaczy że jest jakiś niedosyt a le trzeba się też przygotować do pewnych różności po powrocie, w stosunku do tego, co się tam spotykało i do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Ja na bieżąco interesowałem się życiem w kraju. Życie skierowało mnie na polskie tory i jestem z tego zadowolony – mówi Jacek Gancarson, laureat Konkursu Osobowość Polonijna Roku 2023.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Kongres Polonii Amerykańskiej osobowości konkurs Małgorzata Frydrych

Europa zmaga się z falą migracji i eskalacją przestępczości. A wystarczyło posłuchać Jarosława Kaczyńskiego w 2015 roku

Szwecję zalewa fala przemocy będąca efektem nieodpowiedzialnej polityki migracyjnej i nieudanej integracji. Premier tego kraju zapowiedział już użycie wojska w celu przywrócenia ładu na ulicach. A przecież na ten problem uwagę już w 2015 r. zwracał Jarosław Kaczyński, jednak jego ostrzeżenia bagatelizowano, a nawet zarzucano mu szerzenie fake newsów. Po kilku latach ignorowania zagrożenia już nie tylko Szwecja, ale cała Europa siedzi na tykającej migracyjnej bombie. Polacy, dzięki inicjatywie prezesa PiS, będą mogli w kwestii przyjmowania nielegalnych migrantów zająć stanowisko w referendum 15 października.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa kryzys migracyjny 2023 Unia Europejska Jarosław Kaczyński