Polskie Radio
Section05

USA

Amerykanie i Ukraińcy negocjują w Rijadzie. "USA faworyzują Rosję"

Ukraina i Stany Zjednoczone negocjują w Arabii Saudyjskiej w sprawie zakończenia wojny. - Bez względu na to, co ustalą negocjatorzy, to będzie tylko wstrzymanie działań wojennych, które najbardziej będzie sprzyjać Rosji - mówi w Programie 1 Polskiego dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zdaniem ekspertki, Amerykanie nie domagają się ustępstw ze strony Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Arabia Saudyjska Karol Surówka Agnieszka Bryc Aleksandra Gasztold Damian Szacawa

Kim będzie nowy James Bond? Wyciekła tajna notatka

Kto zagra nowego Jamesa Bonda? Czy coś zmieni się w tej kultowej postaci? Pytania te dręczą fanów najsłynniejszego agenta na świecie już od dłuższego czasu. Wszystko wskazuje na to, że jedna rzecz nie ulegnie zmianie. Tak wynika z doniesień jednego z brytyjskich dzienników.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT kino kinematografia aktor aktorka aktorzy KULTURA SZTUKA celebryta celebryci Jeff Bezos James Bond FILM filmy Wielka Brytania Amazon

Donald Tusk apeluje do USA i Ukrainy: nie zmarnujcie tej szansy

We wtorek w Dżuddzie, Arabii Saudyjskiej, rozpoczęły się kluczowe rozmowy między przedstawicielami Stanów Zjednoczonych i Ukrainy dotyczące zakończenia rosyjskiej inwazji. Spotkanie, będące pierwszym od czasu lutowej kłótni prezydentów obu krajów – Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego – ma na celu wypracowanie rozwiązań, które mogą przyczynić się do trwałego pokoju w regionie.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Arabia Saudyjska Rosja wojna na Ukrainie