Polskie Radio
Section05
Wielki Post

Jaki powinien być post XXI wieku?

Już 8 lat temu Kościół anglikański wezwał wiernych do zrezygnowania z używania urządzeń elektronicznych podczas postu. Według anglikańskich duchownych ma to być ukłon dla naszej planety. W ten sposób okres postu nabiera nowego, ekologicznego wymiaru. Jaki powinien być post XXI? O tym w audycji mówili ks. Marek Kotyński i filmowiec Maciej Syka.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Piotr Firan społeczeństwo STYL ŻYCIA psychologia Wielki Post Kościół katolicki

Nowe Epifanie 2018. IX edycja festiwalu wielkopostnego

Przedstawienia teatralne, widowiska muzyczne w przestrzeniach sakralnych, wystawy, pokazy filmowe oraz towarzyszące im spotkania dyskusyjne. W Warszawie odbywa się 9. odsłona Festiwalu Nowe Epifanie. Tegoroczna edycja potrwa do 25 marca. O idei, a także o najciekawszych punktach programu wydarzenia, mówiliśmy w audycji „Rozpruwacz Kulturalny”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielki Post religia katolicyzm Jezus Chrystus

"Post to oręż na kłopoty współczesnego świata"

– Współcześnie post stał się swego rodzaju dietetyczną herezją – powiedział Marek Zaremba, dietoterapeuta i autor książki „Boży Skalpel. Uzdrowienie postem”. W audycji „Życie z duszą, czy bez?” rozmowa o istocie postu dla chrześcijanina i tego, czy jego przestrzeganie możliwe jest w świecie niemal nieograniczonej konsumpcji, gdy za wszelką cenę unika się doświadczenia fizycznego i duchowego głodu.
Zobacz więcej na temat:  karnawał Kościół Filip Memches Wielki Post