Polskie Radio
Section05
administracja publiczna

Już w co drugim urzędzie w Polsce zapłacimy bezgotówkowo

W kwietniu minął rok od startu programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, realizowanego przez KIR we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.  Program okazał się dużym sukcesem – już w co drugim urzędzie w Polsce możemy wnieść opłatę za pomocą karty płatniczej lub telefonu. Terminale płatnicze POS otrzymała również policja drogowa.
Zobacz więcej na temat:  płatności bezgotówkowe płatności administracja publiczna

Premier w Berlinie. Nowe otwarcie czy spóźniona wizyta?

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem w Wilnie, a Mateusz Morawiecki z Angelą Merkel w Berlinie. Rozmowy szefa rządu i głowy państwa komentowali politycy goszcząc w "Śniadaniu w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN Beata Michniewicz Rafał Grupiński Trójka Jarosław Kalinowski Sejm administracja publiczna Krzysztof Łapiński Michał Dworczyk Mateusz Morawiecki Adam Szłapka Grzegorz Długi

„Rozwój Polski nie powinien opierać się tylko o Warszawę”

 „Dwa lata obecnej kadencji to jak dotąd co najmniej kilkanaście nowych instytucji powołanych przez rządzących. Każda z nich to niewykorzystana szansa na policentryzację kraju albo chociaż poważną dyskusję o tym, czy naprawdę wszystkie centralne instytucje publiczne muszą mieć siedzibę w Warszawie” – napisał na portalu Jagielloński24.pl Piotr Trudnowski. O tzw. deglomeracji urzędów mówił w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 miasto administracja publiczna administracja rzadowa

Nieuczciwe firmy będą znikać z rynku?

Już 1 czerwca 2017 roku w życie wejdą kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju. Dzięki nim szybciej i łatwiej będzie można odzyskać długi od nierzetelnych kontrahentów, a relacje urząd – obywatel mają stać się bardziej partnerskie. 
Zobacz więcej na temat:  Błażej Prośniewski Justyna Golonko Aleksandra Tycner przedsiębiorca firma administracja publiczna administracja rzadowa administracja prawo GOSPODARKA

KSAP nadano imię Lecha Kaczyńskiego. "Najlepszy patron"

Krajowej Szkole Administracji Publicznej nadano imię prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pamiątkową tablicę odsłonili wspólnie prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes PiS, Jarosław Kaczyński. - To dla mnie wyjątkowy i piękny dzień - mówił brat patrona. - Myślę, że Lech Kaczyński jest najlepszym patronem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej jakiego można było wybrać - powiedział z kolei Andrzej Duda. Historię KSAP przybliżył w Polskim Radiu 24 Marcin Waszak, ekspert ds. administracji publicznej Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  administracja publiczna administracja Andrzej Duda Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński