X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
deficyt budżetowy

"Polska drugą najszybciej rozwijającą się gospodarką w UE"

- Według prognoz, deficyt budżetowy w Polsce będzie na poziomie 2,4 – 2,5 proc. Od lat nie było tak niskiego deficytu budżetowego w żadnym roku rządów Platformy Obywatelskiej – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 Łukasz Schreiber z PiS. - Według planu na przyszły rok, będziemy mieć trzeci najwyższy deficyt po Rumunii i Francji. Lepiej od nas wypadną nawet takie kraje jak Grecja, Włochy, a nawet Hiszpania – powiedziała z kolei Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej.  
Zobacz więcej na temat:  deficyt budżetowy GOSPODARKA budżet Polski

Moody's podnosi prognozę wzrostu PKB Polski

Agencja Moody's podniosła prognozę wzrostu PKB Polski w br. do 4,3 proc. z 3,2 proc. i obniżyła dla deficytu sektora finansów publicznych do 2,5 proc. PKB z 2,9 proc. Wyższy od oczekiwań wzrost PKB i sytuacja fiskalna są korzystne dla wiarygodności kredytowej Polski. O raporcie agencji Moody’s mówił Polskim Radiu 24 ekonomista Marek Kłoczko, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  pkb rating deficyt budżetowy finanse Mateusz Morawiecki