Polskie Radio
Section05
Dorota Kania

PR24 "Konkretne argumenty". Czarnek o Dekalogu Polskich Spraw Morawieckiego

- Twierdzę, że w tym Sejmie, jeśli spojrzy się na poszczególnych posłów, a nie ugrupowania, z których pochodzą, to znacząca większość z nich to osoby związane z tradycją narodową, wolnościową i chrześcijańskim systemem wartości - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Dorota Kania Przemysław Czarnek

PR24 "Przedsięwzięcie zorganizowane przez PO". Prof. Domański o odrzuceniu kandydatury Witek

- Formacji opozycyjnej, a przede wszystkim Platformie Obywatelskiej chyba od samego początku zależy na zademonstrowaniu władzy, pokazaniu, że nie będą się patyczkować i od samego początku nastąpią pewne spersonalizowane rozliczenia, za którymi pójdą rozliczenia innych instytucji - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Henryk Domański (PAN).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Elżbieta Witek Dorota Kania Henryk Domański

PR24 "Lekceważenie wyborców". Beata Szydło o braku poparcia dla kandydatury Elżbiety Witek

- Politycy, którzy chcą przejąć władzę w Polsce, na każdym kroku podkreślają, że będą rządzić demokratycznie, że chcą bardzo wysokich standardów w polityce (…). Piękne słowa marszałka Hołowni wytrzymały zaledwie kilkanaście minut. Większość, która dominuje w parlamencie, pokazała, jakie to będą standardy - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Szydło (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Elżbieta Witek Dorota Kania Beata Szydło

PR24 "Znaczące wpływy do budżetu". Gróbarczyk o inwestycjach w polskie porty

- Rozpoczęłyśmy ogromny proces inwestycyjny, zarówno, jeśli chodzi o gospodarkę morską, jak i rzeczne drogi śródlądowe. Realizacje te przyniosły skutek w postaci zwielokrotnienia przeładunków w polskich portach - mówił w Polskim Radiu 24  Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Dorota Kania Marek Gróbarczyk Świnoujście żegluga śródlądowa infrastruktura

PR24 "Nie chcą, by zadawać im trudne pytania". Prof. Legutko o propozycjach opozycji ws. mediów publicznych

- UE to nie jest instytucja, która toleruje inny punkt widzenia niż własny, trzeba się liczyć z tym, że ataki na media, które mogą nastąpić, będą się odbywały z jaskrawym gwałceniem prawa. Są takie oczekiwania, mówi się wprost, że te działania będą przyjmowane z satysfakcją - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 media publiczne media telewizja publiczna Ryszard Legutko Dorota Kania

PR24 Zapowiedzi opozycji ws. mediów. Jolanta Hajdasz: to rodzaj zemsty za odmienne poglądy

- Straszenie ludzi "listami proskrypcyjnymi", groźby, że wszystkich postawi się pod sąd, będzie się ciągnąć do odpowiedzialności, jest działaniem wyjątkowo nagannym, bo ma zastraszać każdego, kto kiedykolwiek później miałby odwagę mieć inne poglądy, niż życzą sobie te zwycięskie ugrupowania - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, komentując zapowiedzi dotychczasowej opozycji w sprawie przejęcia mediów publicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Jolanta Hajdasz POLSKA media polityka

PR24 "Nie zamkniemy Turowa, dopóki nie będziemy mieli innych źródeł energii". Poseł PO o sporze z TSUE

- Musimy się dogadać z Czechami i UE co do dalszego funkcjonowania kopalni Turów. Na pewno nie zamkniemy kopalni, zanim nie będziemy mieli innych źródeł prądu, które zabezpieczą Polskę - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Łącki (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA energia elektryczna Turów energetyka Anna Moskwa Dorota Kania

Piotr Kaleta i Marek Balt gośćmi Doroty Kani

Z danych opublikowanych przez PKW wynika, że Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 35,39 procent, po uwzględnieniu danych z 99,97 procent obwodów. KO uzyskała 30,68 proc. głosów, Trzecia Droga 14,41 proc., Lewica - 8,61 proc., a Konfederacja - 7,16 proc. O wstępnych wynikach wyborów dyskutowali w Polskim Radiu 24 Marcin Piotr Kaleta (PiS) i Marek Balt (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania wybory 2023

Marcin Porzucek i Urszula Pasławska gośćmi Doroty Kani

W niedzielnych wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 35,39 procent głosów - wynika z danych PKW po uwzględnieniu danych z 99,96 procent obwodów głosowania. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która uzyskała 30,68 procent głosów. Na kolejnych miejscach są: Trzecia Droga, Nowa Lewica oraz Konfederacja, zdobywając odpowiednio: 14,41, 8,61 i 7,16 procent głosów. O wstępnych wynikach wyborów dyskutowali w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek (PiS), Urszula Pasławska (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania wybory 2023

PR24 "Jeżeli chcemy uniknąć chaosu, PiS powinno rządzić dalej". Lichocka o wynikach wyborów

- Oni chcą zafundować Polakom gigantyczny chaos prawny, związany z każdą dziedziną funkcjonowania państwa, dlatego będzie bardzo wskazane, jeżeli prezydent Duda, zgodnie ze swoimi prerogatywami i obyczajem politycznym, powierzy misję formowania rządu zwycięskiemu ugrupowaniu - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Dorota Kania Joanna Lichocka

Jan Mosiński i Marek Dyduch gośćmi Doroty Kani

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że po przeliczeniu głosów w jednej czwartej obwodów (25,34 procent obwodów), PiS otrzymał 40,17 procent z oddanych tam głosów. KO - 26,26 procent, Trzecia Droga - 13,97 procent, Lewica - 8,06 procent, a Konfederacja - 7,41 procent. O wstępnych wynikach wyborów dyskutowali w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS) i Marek Dyduch (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Jan Mosiński wybory 2023

Anna Milczanowska i Urszula Nowogórska gośćmi Doroty Kani

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że po przeliczeniu głosów w jednej czwartej obwodów (25,34 procent obwodów), PiS otrzymał 40,17 procent z oddanych tam głosów. KO - 26,26 procent, Trzecia Droga - 13,97 procent, Lewica - 8,06 procent, a Konfederacja - 7,41 procent. O wstępnych wynikach wyborów dyskutowali w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska (PIS) i Urszula Nowogórska (PSL - Trzecia Droga).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania wybory 2023

PR24 Komu prezydent powierzy misję stworzenia rządu? Minister Paprocka: czekamy na oficjalne wyniki

- Czekamy na oficjalne wyniki wyborów, przy tak ogromnej frekwencji każda zmiana wyniku przekłada się na dużą liczbę mandatów - podkreśliła na antenie Polskiego Radia 24 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Paprocka. Jak wskazała, dopiero wtedy będą podejmowane decyzje w sprawie powołania rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce prezydent kancelaria prezydenta konstytucja Rząd RP wybory 2023 Andrzej Duda Dorota Kania

PR24 "Jednoznaczne zwycięstwo PiS". Czarnek o wstępnych wynikach wyborów

- To jest zwycięstwo z bardzo dużą przewagą, zgodnie z obecnymi sondażami mamy ponad 5 proc. przewagi nad drugim ugrupowaniem. To jednoznaczne, wyraźne zwycięstwo - ponad 8 mln osób zagłosowało na PiS po 4 niezwykle ciężkich latach - wojna na Ukrainie, pandemia koronawirusa (…). Utrzymanie poparcia to wielki sukces - mówił w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA referendum wybory 2023 Dorota Kania Przemysław Czarnek Prawo i Sprawiedliwość

PR24 "Debata dwóch liderów, nie ma trzeciej drogi". Ryszard Terlecki o wyborczym pojedynku w TVP

- To była debata dwóch liderów, obozu rządowego i opozycji, reszta uczestników wypadła bezbarwnie, potwierdzali, że głosy oddane na nich to głosy zmarnowane. Wygłaszali opowieści, jak wyglądają ich programy i co mogliby zrobić, gdyby mieli władzę, ale nikt z nich władzy nie będzie miał - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Terlecki (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka POLSKA wybory parlamentarne wybory 2023 Dorota Kania Platforma Obywatelska Donald Tusk Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki