Polskie Radio
Section05
dziennikarze

Wniosek PO o wotum nieufności, list do dziennikarzy

Wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło i list medialnego koncernu Ringier Axel Springer do polskich dziennikarzy – to główne tematy, o których była mowa w Podsumowaniu Dnia. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego i dr Jolanta Hajdasz, medioznawca, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  dziennikarstwo dziennikarze Platforma Obywatelska axel springer Donald Tusk Grzegorz Schetyna Beata Szydło rząd Beaty Szydło Jolanta Hajdasz

Książka "#upał". "Fejem jest każdy z nas"

"#upał" to opowieść o pułapce, w którą wpaść może każdy, o sieci, którą na nas zastawiono, o (nie)obecności, pracoholizmie, manipulacji i szumie informacyjnym. - Żyjemy szybciej niż nasi rodzice, o dziadkach nie wspominając. Konsekwencją tego podkręconego tempa jest to, że wszystko miga nam przed oczami i tracimy umiejętność koncentracji na jednym temacie – mówił w audycji Między Kropkami Michał Olszewski, autor "#upału", pisarz, dziennikarz, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 książki dziennikarstwo dziennikarze internet

Kulisy porwania i zabójstwa Jarosława Ziętary

Jarosław Ziętara był dziennikarzem śledczym. Zajmował się aferami, w które byli zamieszani biznesmeni z zachodniej Polski. Pracował nad materiałem, którego ustalenia miały dotyczyć kolejnej odsłony afery alkoholowej. 1 września 1992 roku wyszedł z domu do redakcji "Gazety Poznańskiej", ale nigdy do niej nie dotarł. O sprawie uprowadzenia i zamordowania Jarosława Zientary mówił w audycji Kulisy Spraw Krzysztof Kaźmierczak, dziennikarz, autor książki "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Ziętara zaginieni zabójstwo media Poznań dziennikarze Kulisy Spraw

Nowy rok szansą dla opozycji i partii rządzącej

Koniec 2016 roku w polityce upłynął pod znakiem sporu, między partią rządzącą a opozycją. Platforma Obywatelska i Nowoczesna w dalszym ciągu okupują Salę Plenarną Sejmu. O tym, co nowy rok przyniesie polskiej scenie politycznej mówili w audycji Wróżenie Z Faktów Rafał Ziemkiewicz („Do Rzeczy”) i Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm polityka Łukasz Warzecha Rafał Ziemkiewicz Platforma Obywatelska Jarosław Kaczyński protest media dziennikarze

"Poprosiliśmy obywateli, by 11 stycznia byli z nami"

Nie słabnie spór w polskim parlamencie. Posłowie opozycji okupują Salę Plenarną i zapowiadają, że jeśli zajdzie taka potrzeba, pozostaną tam do następnego posiedzenia Sejmu, 11 stycznia. –  Potrzebujemy, by PiS przestało pokazywać butę i arogancję, siadło do stołu i zaczęło rozmawiać – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Mirosław Suchoń z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna PiS Sejm protest media dziennikarze Kukiz'15 PSL Marek Kuchciński

Trwa protest w Sejmie. „Opozycja robi z siebie męczenników”

- Apel Marka Sawickiego i całego PSL by odwołać marszałka Kuchcińskiego i o to by na jego miejsce przyszedł Jarosław Kaczyński - który wziąłby wreszcie instytucjonalną odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce - wydaje się dość ciekawym posunięciem. Pytanie tylko czy prezes PiS, któremu zawsze dobrze rządziło się z tylnego siedzenia, będzie chciał wziąć na swoje barki jakąkolwiek odpowiedzialność konstytucyjną – powiedział w Debacie Dnia Łukasz Rogojsz z Newsweek’a. Sytuację w kraju komentował także Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Sejm sejm pr24 protest Marek Kuchciński Platforma Obywatelska media dziennikarze PiS PSL Marek Sawicki Jarosław Kaczyński